Районний семінар керівників творчих учнівських об’єднань еколого-натуралістичного профілю Тячівщини

Реалії нашого життя та стан довкілля вимагають захисту природного середовища, підвищення рівня екологічної освіти і, як результат, екологічної культури юних громадян нашої країни.
Із цією метою педагогічні та учнівські колективи району активно залучаються до участі в регіональних еколого-натуралістичних, природоохоронних та методичних заходах. Саме тому педагогічний колектив Тячівського райЕНЦ (директор Ткач І.М.) на базі Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Бойчук Ю.І.) провів районний семінар керівників творчих учнівських об’єднань еколого-натуралістичного профілю «Трудове виховання учнівської молоді - компонент еколого-просвітницької та природоохоронної роботи».

Учасників та гостей семінару привітали директор Тячівського райЕНЦ І.М.Ткач, директор школи Ю.І. Бойчук, колектив екологічної просвіти «Калинка» (керівник Попович О.В.), які побажали приємного спілкування, гарних вражень та позитиву.
Присутні відвідали відкритий масовий натуралістичний захід «Земля - наш спільний дім», який підготували юні природоохоронці Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник творчого об’єднання райЕНЦ Куцин Г.Ю. У шкільному краєзнавчому музеї екскурсоводи-учні провели цікавий екскурс у минуле с.Калини, ознайомивши учасників із історією та побутом, обрядами та традиціями.
 У виступах педагогів Тячівського райЕНЦ – методиста Т.Ф.Мошкіної, завідувачів відділів Л.М.Поп та Е.Й.Малешко, заступника директора О.В.Сасин висвітлювалися питання активізації природоохоронної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району в рамках «Місячника з благоустрою та озеленення»; проведення дослідницької роботи на навчально-дослідних земельних ділянках закладах району; упровадження кращого педагогічного досвіду і традицій еколого-натуралістичної природоохоронної роботи керівника творчого об’єднання натуралістичного профілю.
Перші навички і вміння в юних природоохоронців формуються у процесі їхньої праці, адже трудове навчання і виховання є основним пріоритетом природоохоронної роботи саме в дендрокутку школи. Цей напрямок роботи висвітлила Н.І.Меклеш, учитель біології Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст., яка провела з учасниками навчально-пізнавальну екскурсію екологічною стежкою дендрокутка. Вона разом із ветераном-педагогом І.В.Стойкою, колишнім директором цього навчального закладу, ознайомила присутніх із історією створення, багатством і різноманітністю флори та практичною роботою в дендрарії, де росте близько 40 видів трав’янистих, листяних та хвойних видів дерев та кущів. Саме І.В.Стойка, років 50 назад, заклав перші саджанці у дендрокутку школи. Учасники семінару, учні школи та молоді спеціалісти Тячівського райЕНЦу поповнили колекцію хвойних дерев, висадивши спільно саджанці кедра європейського.
Підбиваючи підсумки, директор Тячівського райЕНЦ І.М.Ткач та заступник директора з навчально-виховної роботи Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Я.М. Піцур висловили щиру вдячність педагогічному та учнівському колективам за цілеспрямовану природоохоронну роботу зі збереження довкілля рідного краю.