Інклюзивне навчання – Мукачівський НВК „ДНЗ – ЗОШ І ст. – гімназія”

muk 1

Основою концепції інклюзивної освіти є принципи, що всі діти, незважаючи на різне культурне й соціальне походження та різні рівні навчальних можливостей, повинні мати однакові можливості у навчанні в усіх типах закладів освіти. Отже, ідеологія інклюзивної освіти спрямована на надання кожній дитині, усім відособленим і вразливим групам можливостей для результативного навчання. Інклюзивна освіта є підходом, який допомагає адаптувати освітню програму та навчальне середовище до потреб учнів, які відрізняються своїми навчальними можливостями.

Інклюзивне навчання означає, що учні з особливими освітніми потребами можуть навчатися в школах за місцем проживання, в загальноосвітніх класах.
Наявність у школі дітей з особливими освітніми потребами підвищує кваліфікацію вчителя та директора. Учитель вчиться бути уважним до цієї дитини. Якщо він навчиться бути уважним до неї, то й почне уважніше ставитися до інших дітей. Натомість учні, які бачать, що дитина, яка має певні труднощі в навчанні, вчиться краще та старанніше, починають показувати вищі результати в навчанні.
Так, і в Мукачівському НВК „ДНЗ – ЗОШ І ст. – гімназія” навчаються діти, які потребують додаткової уваги, піклування, особливих освітніх програм. Жоден з них не має відчувати себе іншим – і це головне завдання інклюзії. Працюючи над програмами для дітей з особливими освітніми потребами, волонтер з Німеччини пані Сара, мовний асистент від Гете-Інституту при громадській організації „Німецька молодь Закарпаття та учні 6(10) класу Мукачівського НВК „ДНЗ – ЗОШ І ст. – гімназія” провели урок з німецької мови у 1(5)-А класі (Решетар Оксана Іванівна, учитель німецької мови).
Програма уроку сподобалася всім учням: вони активно працювали, розмовляли і співали німецькою. Учні 10 класу спробували себе в ролі вчителів і це було надзвичайно цікаво! Головне, що всі учасники уроку зрозуміли – усі діти є цінними й активними членами суспільства.
Адже, навчаючи дітей з особливим розвитком психофізичного здоров'я, їхніми індивідуальними особливостями, учитель повинен формувати моральні цінності. Прийняти – означає признати те, що дитина прийнята з усіма її недоліками і має право бути такою, якою вона є. Якщо вчитель приймає дитину, він приймає і її особливості, не виділяючи і не оцінюючи їх.

muk 2

muk 3

muk 4