Використання ІКТ у навчально-виховному процесі ДНЗ

IKT1

На сучасному етапі вже ні в кого не викликає сумніву те, що впровадження в освітній процес інформаційно-комунікаційних технологій сприяє підвищенню його якості. За короткий час вони стали невід'ємною складовою навчально-виховного процесу закладів освіти усіх освітніх рівнів, а відтак кожен педагог повинен володіти ними, вільно використовуючи у своїй діяльності. На базі Червенівського ДНЗ проведено районний семінар-практикум вихователів старших груп дошкільних навчальних закладів Мукачівського району «Використання ІКТ у навчально-виховному процесі ДНЗ». Інструктивно-методичний супровід семінару-практикуму здійснювали Зварич В.Ю., методист РМК, Йовбак О.І., завідувач Червенівського ДНЗ, Кочерган Т.А., голова районного методичного об'єднання вихователів старших груп. Проведення семінару мало на меті продовжувати удосконалювати педагогічну компетентність у сфері інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ); підвищувати інформаційну культуру; сприяти підвищенню рівня мотивації до оволодіння ІКТ.

Насичений день розпочався з ознайомлення з планом роботи семінару-практикуму, який передбачав відвідування інтегрованого заняття з пізнавального розвитку дітей у старшій групі. Надзвичайно цікаве заняття «Космічна подорож» провела Решетар Марина Іванівна, вихователь Червенівського ДНЗ. Заняття викликало особливе зацікавлення у дітей, і у гостей закладу, адже логіко-математичні здібності вихованців Марина Іванівна розвивала шляхом використання інноваційних педагогічних технологій. Основні уявлення про Всесвіт та числа натурального ряду формувалися за допомогою чудових декорацій усіх дев'яти планет Сонячної системи, виготовлених з пап'є-маше та тканини, мультимедійної презентації та розвиваючої комп'ютерної програми для дітей дошкільного віку. На цьому занятті було чому повчитися усім, оскільки вихователь продемонструвала володіння методикою роботи з дітьми старшого дошкільного віку на високому рівні.
Про системність та безперервність підвищення фахової майстерності педагогів Червенівського ДНЗ свідчить методичний кабінет, обладнаний по сучасному. Тут створені всі необхідні умови для роботи та постійного розвитку педагогів, зберігається картотека методичних розробок усіх видів діяльності педагога у дошкільному закладі. Особливо вразила учасників семінару створена на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій виставка творчої лабораторії педагогічних працівників закладу, яку представила Йовбак Оксана Іллівна, завідувач Червенівського ДНЗ. Про результативність цієї роботи свідчать не тільки знання, уміння та навички вихованців, а й їхні творчі роботи, які гості закладу змогли побачити відвідавши виставку дитячих робіт «Квітень крокує по планеті Земля».
Творчі здібності вихованців надзвичайно яскраво проявилися і в художній самодіяльності. Музично-театралізована вистава «Земля – наш рідний дім», яку разом з вихованцями садочка підготували та провели Кочерган Тетяна Анатолівна, керівник гуртка «Казкарик», і Лешко Марина Володимирівна, музичний керівник, викликали бурхливі оплески глядачів та їхнє щире захоплення проведеною роботою. Переглянувши виставу, учасники семінару змогли побачити також і особливості застосування ІКТ у процесі розвитку творчих здібностей дошкільнят та організації дитячої художньої самодіяльності.
Досвідом роботи Червенівського дошкільного навчального закладу поділилася Йовбак О.І., завідувач Червенівського ДНЗ. Про використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в освітній діяльності ДНЗ розповіла Стрижак Валентина Василівна, вихователь Червенівського ДНЗ, презентувавши учасникам семінару особливості роботи щодо ведення документації вихователів з використанням ІК-технологій.
Під час практичної частини роботи семінару вихователі мали можливість випробувати на практиці різні методи роботи з використання ІКТ, адже для педагога краще не тільки почути чи навіть сто разів побачити, а один раз спробувати, застосувати, використати.
Майстер-клас «Створення мультимедійної презентації для занять з логіко-математичного розвитку дітей дошкільного віку» провела Кочерган Т.А., вихователь-методист Червенівського ДНЗ, яка поділилася своїми секретами успішного використання ІКТ у своїй діяльності. Поповнити свої теоретичні знання, вдосконалити вміння та виробити окремі навички використання інформаційно-комунікаційних технологій допоміг учасникам семінару педагогічний тренінг «Мандрівка ІКТ-країною», який провели Зварич В.Ю., методист РМК, та Кочерган Т.А., голова районного методичного об'єднання вихователів старших груп.
Проведення семінару-практикуму вкотре довело, що це одна з найефективніших форм роботи з педагогічною громадськістю, що дозволяє підтримувати у вихователів дух творчості, прагнення до пошуку, збагачує педагогічними знахідками.

IKT2

IKT3