Іршавський район

„Ми не маємо права забути”…

IMG-4f95d28bbdd98d54a41aafb6dc7757b1-VCаме під таким гаслом відбувся пам’ятний захід у Іршавському ЗЗСО №2.
Учні 4-Б класу (учитель – Штефаньо Т.П.) долучилися до проведення Всеукраїнської акції „Запали свічку пам’яті”. Школярі „запалили” намальовані свічечки у знак пам’яті про жахливу трагедію українського народу та вшанування жертв голодомору...
Також у класі проведено тематичну бесіду про роки важких і страшних голодоморів в Україні „Зернятка думок…”. 
Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. Учні школи, як і всі свідомі громадяни, долучаться до загальнонаціональної хвилини мовчання, запаливши у вікні своєї домівки свічку як символ пам’яті та віри у майбутнє.
 

День вишиванки відзначили по-особливому…

п 5Приємно, що нині вишиванка переживає відродження, адже саме у цей день кожен у піднесеному настрої одягається у веселкове вбрання, бо саме так ми можемо виразити своє ставлення до нашої культури і традицій.
Цього року свято має екологічне спрямування.
По-особливому вирішили відзначити День вишиванки юні вихованці гуртка „Пішохідний туризм” (керівник – Дутка М.М.) Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, – провели тренування з пішохідного туризму у лісовому масиві в м. Іршава. Мар’яна Михайлівна провела інструктаж з техніки безпеки, зокрема, правила поведінки під час дороги та на етапах тренувань.
Гуртківці відпрацювали декілька етапів на змагання з дистанції „крос-похід”, зокрема: переправа по мотузці з перилами, навісна переправа та спуск по схилу (самонаведення).
 

„Україна — це ми”

Виховання Громадянина своєї країни починається з виховання у сім'ї. Розуміння важливості поваги до минулого, до історії свого народу учнівсько-шкільній молоді прищеплюють як у школах, так і в позашкільних закладах освіти.
Нещодавно відбувся конкурс з нагоди відзначення Дня Соборності „Україна – це ми”, до якого долучилися вихованці гуртка „Пішохідний туризм” (керівник – Дутка М.М.) Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.

Іршавські гімназисти – за здоровий спосіб життя!

himn 3

Надворі осінь, отже, час для збору врожаю. Саме у цей жовтневий період у школах проводять різноманітні заходи: „Осінь золота”, „Дари осені”, „Осінні пейзажі” тощо. Нещодавно в Іршавській гімназії (директор Онисько Н.Ю.) проходив місячник шкільних бібліотек „Шкільні бібліотеки – за здоровий спосіб життя”.

Велике свято лісівників краю

5-06-41

Це показовий фестивальний захід людей, професія котрих є однією з найважливіших на Землі. Щоденна праця в усі пори року за будь-якої погоди покликана примножувати зелене багатство планети – легені Землі.

Природоохоронна акція «Збережу ялинку!» за участі учнів шкіл

jalynka 2

Напередодні зустрічі новорічних свят традиційною є зелена «лихоманка». Усі поспішають купити собі головну гостю Нового року – ялиночку! Але, на жаль, ми рідко замислюємося над тим, що наше бажання прикрасити зеленою красунею свою оселю, завдає природі чималої шкоди. Зрубані в лісі, щоб на декілька днів створити святкову атмосферу, вже на початку січня деревця ялини чи сосни викинуто на смітник, як непотрібний мотлох. Найбільш прикро, що під сокирою зникають цілі гектари лісу.

„Малі олімпійські ігри” у ЗОШ №2

olimp 4

Перший робочий тиждень шкільного життя для учнів та учительського колективу Іршавської ЗОШ №2 був насиченим та цікавим. Після довгих літніх канікул діти знову зустріли своїх однокласників, поділилися враженнями від літнього відпочинку та оздоровлення. Кожен по-своєму добре відпочив та набрався сил і енергії. А доказом своїх фізичних здібностей у нагоді стало проведення першого учнівського свята – загальношкільної спартакіади «Малі олімпійські ігри» серед учнів 1-11 класів ЗОШ №2. Шкільна олімпіада проводилася на виконання наказу відділу освіти Іршавської РДА «Про проведення районної спартакіади серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ та І-ІІІ ступенів у 2016/2017 навчальному році» (№429, 23.08.2016) та присвячувалася Дню фізичної культури і спорту.

Лісова педагогіка

навчальна екскурсія форза 040

Про любов до природи та значення лісу для життя можна говорити багато. Проте, хоча б одне практичне заняття чи навчальна екскурсія до лісу надасть розуміння цінності лісових ресурсів та ще більшого усвідомлення значення природи в цілому. Саме з метою ознайомлення з роботою лісового господарства та пізнання лісу, як унікальної екосистеми і природної краси вцілому, створена програма реверсних навчальних поїздок „ВЧИМОСЬ ПРО ЛІС У ЛІСІ”: перша, 25 серпня, для учнів шкільних лісництв Іршавського району до Кам’яницького лісництва ДП „Ужгородське ЛГ” та Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, а друга, 29 серпня, – для вихованців гуртків природничого напрямку обласного еколого-натуралістичного центру до НПП „Зачарований край”.

Національний природний парк „Зачарований край” приймає гостей

sait

У гості до НПП „Зачарований край” завітали діти Іршавського району дитячого оздоровчого табору „Водограй” на базі Ільницької школи-інтернату. Майже сотня дітлахів 1-8 класів разом зі своїми наставниками М.В. Марковцій, Н.В. Бондаренко, М.В. Земянською, М.В. Кізляк та під супроводом старшого вихователя табору Н.В. Мешко ознайомилися з навколишньою природою парку. Діти уважно слухали розповідь наукового співробітника НПП Василя Лутака про історію створення національного парку, високе надбання природно-заповідного фонду – парк віднесено до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, цікавою та змістовною була розповідь про місцеву флору і фауну „Зачарованого краю” та які саме види тварин і рослин віднесені до Червоної книги України.