„Ми не маємо права забути”…

Надворі осінь, отже, час для збору врожаю. Саме у цей жовтневий період у школах проводять різноманітні заходи: „Осінь золота”, „Дари осені”, „Осінні пейзажі” тощо. Нещодавно в Іршавській гімназії (директор Онисько Н.Ю.) проходив місячник шкільних бібліотек „Шкільні бібліотеки – за здоровий спосіб життя”.
Це показовий фестивальний захід людей, професія котрих є однією з найважливіших на Землі. Щоденна праця в усі пори року за будь-якої погоди покликана примножувати зелене багатство планети – легені Землі.
Напередодні зустрічі новорічних свят традиційною є зелена «лихоманка». Усі поспішають купити собі головну гостю Нового року – ялиночку! Але, на жаль, ми рідко замислюємося над тим, що наше бажання прикрасити зеленою красунею свою оселю, завдає природі чималої шкоди. Зрубані в лісі, щоб на декілька днів створити святкову атмосферу, вже на початку січня деревця ялини чи сосни викинуто на смітник, як непотрібний мотлох. Найбільш прикро, що під сокирою зникають цілі гектари лісу.
Всеукраїнський день дошкілля – це нагода привернути увагу суспільства до цінності дошкільного дитинства і найпершої, фундаментальної ланки освіти, до її досягнень і проблем, що потребують розв’язання.
Перший робочий тиждень шкільного життя для учнів та учительського колективу Іршавської ЗОШ №2 був насиченим та цікавим. Після довгих літніх канікул діти знову зустріли своїх однокласників, поділилися враженнями від літнього відпочинку та оздоровлення. Кожен по-своєму добре відпочив та набрався сил і енергії. А доказом своїх фізичних здібностей у нагоді стало проведення першого учнівського свята – загальношкільної спартакіади «Малі олімпійські ігри» серед учнів 1-11 класів ЗОШ №2. Шкільна олімпіада проводилася на виконання наказу відділу освіти Іршавської РДА «Про проведення районної спартакіади серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ та І-ІІІ ступенів у 2016/2017 навчальному році» (№429, 23.08.2016) та присвячувалася Дню фізичної культури і спорту.
Про любов до природи та значення лісу для життя можна говорити багато. Проте, хоча б одне практичне заняття чи навчальна екскурсія до лісу надасть розуміння цінності лісових ресурсів та ще більшого усвідомлення значення природи в цілому. Саме з метою ознайомлення з роботою лісового господарства та пізнання лісу, як унікальної екосистеми і природної краси вцілому, створена програма реверсних навчальних поїздок „ВЧИМОСЬ ПРО ЛІС У ЛІСІ”: перша, 25 серпня, для учнів шкільних лісництв Іршавського району до Кам’яницького лісництва ДП „Ужгородське ЛГ” та Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, а друга, 29 серпня, – для вихованців гуртків природничого напрямку обласного еколого-натуралістичного центру до НПП „Зачарований край”.
У гості до НПП „Зачарований край” завітали діти Іршавського району дитячого оздоровчого табору „Водограй” на базі Ільницької школи-інтернату. Майже сотня дітлахів 1-8 класів разом зі своїми наставниками М.В. Марковцій, Н.В. Бондаренко, М.В. Земянською, М.В. Кізляк та під супроводом старшого вихователя табору Н.В. Мешко ознайомилися з навколишньою природою парку. Діти уважно слухали розповідь наукового співробітника НПП Василя Лутака про історію створення національного парку, високе надбання природно-заповідного фонду – парк віднесено до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, цікавою та змістовною була розповідь про місцеву флору і фауну „Зачарованого краю” та які саме види тварин і рослин віднесені до Червоної книги України.