Вітаємо ювіляра!

basarab-dn

basarab9 листопада 2022 року збіглися у часі дві знаменні події в культурному житті й історії рідного краю – День української писемності і мови, де вшановується особистість Преподобного Нестора Літописця і його вагомий внесок у розвиток українського красномовства, та 60-річчя від дня народження кандидата історичних наук, доцента кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Басараба Михайла Михайловича.
Ювілей завжди є важливою та хвилюючою подією в житті кожної людини, її близьких і колег. Це – особливий день народження, який знаменує прожите і пережите у певному часовому проміжку земного буття.
Михайло Михайлович – не лише чудова людина, а й досвідчений науковець, педагог вищої школи, менеджер освіти, громадський і культурний діяч. Автор колективних монографій «Історія Ужгородської гімназії (1613-2913)» (автори – Басараб М.М., Химинець В.В.), «Нариси боротьби за українську державність» (Басараб М.М., Токар М.Ю.), наукових і навчальних посібників «Українська Гельсінська Спілка на Закарпатті», «Карпатська Україна в контексті українського державотворення», а також довідково-інформаційних видань «Ужгород», «Закарпаття». У його доробку близько 15 наукових праць.
Завжди активний учасник процесів державотворення. Член Української Гельсінської Спілки, Народного Руху України. Голова Ужгородського культурно-освітнього товариства «Просвіта» на початку 90-х років ХХ століття. Голова Закарпатської організації ГО «Ветеранське об'єднання українська Гельсінська спілка».
Бажаємо нашому Ювіляру особистих творчих досягнень та нових наукових звершень, успіхів у доброчинних починаннях!
Миру, любові, благополуччя і здоров'я Вам!