Мовний фронт. Стоїмо разом: Київ – Ужгород – Миколаїв

movny-front

8 серпня 2022 року в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася робоча зустріч з Тарасом Дмитровичем Кременем – Уповноваженим із захисту державної мови. Зустріч за участі директорів ІППО Закарпаття та Миколаєва – Ярослава Михайловича Сивохопа й Василя Івановича Шуляра проходила у межах підписаного між сторонами Меморандуму.
Тарас Кремінь поінформував, що найближчим часом на Закарпатті буде розроблена та затверджена цільова обласна програма з підтримки державної мови, а також закцентував увагу на новому етапі імплементації Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який розпочався з 16 липня 2022 року, наголосив на важливості дотримання мовного законодавства в усіх сферах в період воєнного стану.
«Закарпаття – багатонаціональний край. І в умовах війни питання утвердження української мови як мови міжетнічного спілкування в Україні та забезпечення функціонування державної мови як інструмента об'єднання українського суспільства – це питання загальнодержавного значення», – зазначив Тарас Кремінь.
Василь Іванович Шуляр, директор Миколаївського інституту післядипломної педагогічної освіти, поділився здобутками та планами (попри вкрай складну через воєнні дії ситуацію в регіоні) реалізації заходів із захисту та збереження української мови на Миколаївщині.
Учасники обговорили актуальні освітянські проблеми, поділилися досвідом роботи у воєнний час, виробили стратегію подальшого співробітництва, конкретні заходи якої будуть предметом наступної зустрічі 19 серпня 2022 р.