Визначено шляхи та перспективи втілення завдань Меморандуму

memo

13 травня 2022 року відбулася онлайн-зустріч між Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кременем та Радою директорів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти щодо виконання в 2021 році підписаного між ними Меморандуму.
Кожен із директорів представив короткий звіт про виконану конкретну роботу. У процесі предметної розмови визначено спільні шляхи щодо втілення в педагогічно-освітнє життя завдань Меморандуму, відзначено особливості кожного регіону, визначено перспективи його реалізації у 2022 році. Зрозуміло, що найактивніше і найглибше обговорювалося питання функціонування державної мови, особливо у ситуації, що склалася на сьогодні.

Йшлося про організацію різного рівня курсів для українців, що опинилися поза межами України – як дорослого населення, так і дітей шкільного віку, для іноземців, які виявили бажання вчити українську мову, для переселенців із регіонів, які під загрозою, що опинилися на заході України і теж хочуть оволодіти українською мовою. Окрім того, було закцентовано увагу на неостаточно визначеному статусі інститутів післядипломної педагогічної освіти.

memo2