Небесній Сотні присвятили заняття в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти

nebesna-sotnia1

В Україні щорічно 20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні. Вшановуються співвітчизники, які пожертвували життям, відстоюючи демократію та європейський вибір України під час Революції Гідності в грудні 2013 – лютому 2014 років. Ця сторінка сучасної історії ввійшла в шкільні підручники і вивчається учнями всіх рівнів повної загальної середньої освіти – початкової, базової середньої та профільної середньої. Маємо на увазі навчальні заняття з таких предметів, як „Я досліджую світ” (4 клас), „Вступ до історії” (5 клас), „Історія України” (11 клас).

Слід також зауважити, що оприлюднено низку важливих просвітницьких матеріалів, якими варто унаочнити відповідні уроки і виховні заходи. Приміром, соціальні відеоролики під назвою „Відзначення Дня Героїв Небесної Сотні” розміщені на доступних інформаційних платформах, як-от: https://fex.net/uk/s/md15zma. Вони мають позитивні висновки Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
Про це велася розмова на заняттях у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти з учителями історії, правознавства, громадянської освіти, які підвищували кваліфікацію за освітнім модулем „Сучасні фахові методики розвитку професійної компетентності вчителів”. Розглядаючи сучасну методику навчання новітньої історії в 10 та 11 класах, професор Роман Офіцинський ознайомив своїх слухачів із сучасними підходами до проведення навчальних і виховних заходів, приурочених вшануванню Героїв Небесної Сотні.
При цьому акцент зроблено на залученні учнів до створення і збереження джерел, зокрема усноісторичних – інтерв’ю з учасниками Революції Гідності, та їх активного використання в освітньому процесі.