Фінальний етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.Тараса Шевченка

chevch01

Шевченкове слово – то кришталево-чисте джерело мудрості. Багато часу минуло від того дня, коли українка-кріпачка дала світові генія, але він не віддаляється, а наближається до нас. Поет і зараз формує нашу свідомість, нагадує нам, нинішнім, про високі моральні засади українців. А головне – закликає до національного єднання заради миру, спокою, вселюдської злагоди, до прояву не показної, а справжньої, щирої любові до України:
Свою Україну любіть.
Любіть її… во врем'я люте,
В остатню, тяжкую мінуту
За неї Господа моліть.
…Розкуйтеся, братайтеся!
Саме таким був девіз фінального (ІV) етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.Тараса Шевченка, що відбувся сьогодні у Закарпатському ІППО.

На почесне творче змагання з'їхалася талановита учнівська та студентська молодь Закарпаття (15 учасників), котра переможно захищала власне слово про Великого Кобзаря, його дивовижно розмаїтий поетичний світ та високу духовність на третьому етапі Конкурсу.
Перед початком змагань, нагороджуючи переможців обласного туру дипломами, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Ярослав Сивохоп наголосив на важливій ролі Шевченкового слова в житті людини ̶ цій багатющій скарбниці духовності народу та озвучив привітання міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета та уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя. У зверненні Т.Кременя утверджувалася думка про вічну цінність Шевченкового поетичного слова, тому «цьогорічні завдання спонукатимуть до глибинних розмислів, які утверджуватимуть сучасну молодь у важливості Шевченкового слова, що є вмістилищем понадчасових духовних та естетичних цінностей».
Голова журі обласного етапу, письменниця та науковець, завідувач кафедри педагогіки та психології Закарпатського ІППО, кандидат педагогічних наук, доцент Лідія Повх-Ходанич подякувала учасникам за причетність до осмислення поезії Великого Кобзаря й долучення до його життєсвіту. Закликала творчу молодь бути спостережливою та уважною до мудрого слова, бо саме так відточується інструментарій думки, розвиваються почуття та інтелект.
Акцентувала на значущості вельмипочесного Шевченківського свята й заступник голови журі, завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін ЗІППО, кандидат педагогічних наук Тетяна Гнаткович і відзначила, що захід спрямовано на сучасне прочитання понадчасової Кобзаревої творчості. «Адже Тарас Шевченко – не спадок минулого. Його доробок визначає етичні принципи гідного життя у дні нинішньому. І в кожному індивідуальному прочитанні відбувається усвідомлення Тарасової творчості для сьогодення, переосмислення Шевченка у ХХІ столітті, коли важливо усвідомити цінність літератури задля формування життєвих цінностей». Насамкінець побажала перемоги учасникам творчого змагання словами Тараса Кременя: «Нехай переможуть ті, хто впродовж багатьох років відкривають для себе творчість Тараса Шевченка як скарбницю мудрості й джерела духу!»
Відкриття Шевченкового свята завершилося приємною подією: кожен із переможців обласного етапу отримав, окрім диплома, пам’ятний подарунок – книжки авторів української літератури.

chevch01

chevch01

chevch01

chevch01

chevch01

chevch01

chevch01