Пам'ять про жертв Голокосту вшанували в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти

holocost1

Щороку 27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Повсюдно проводяться різнопланові заходи. З цієї нагоди професор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор історичних наук Роман Офіцинський виступив перед методистами і керівниками гуртків закладів позашкільної освіти області.

Йшлося про масштаби і наслідки цього геноциду періоду Другої світової війни, про котрий традиційно ведуть мову під назвами „Голокост”, що означає „всеспалення”, або „Шоа” – „катастрофа”. Тоді загинуло і близько 85 тисяч мешканців Закарпаття. Їх у числі понад ста тисяч краян єврейського походження угорська окупаційна влада доправила в нацистські табори смерті, що знаходилися в межах сучасної Польщі.
Слід відзначити, що професор Роман Офіцинський є співавтором монографії „Zsidók Kárpátalján” („Євреї на Закарпатті”) угорською мовою, що побачила світ у Будапешті 2013 року. Також його перу належить тематичний цикл статей, зокрема „Голокост на Закарпатті тривав 52 дні” (див.: http://novzak.uz.ua/news/golokost-na-zakarpatti-trivav-52-dni/). Учений часто виступає перед різними аудиторіями з приводу пам’ятних дат та ювілеїв, що стосуються відомих подій, видатних особистостей, днів пам’яті. Нещодавно він пояснив глядачам „Суспільного телебачення” особливості проведення Комітетом державної безпеки СРСР каральної операції „Блок” (див.: https://suspilne.media/197263-50-rokiv-vid-pocatku-operacii-kdb-blok-ci-vidbuvalis-aresti-na-zakarpatti-rozpovidae-istorik/). Саме відзначали 50-ті роковини від початку „Великого погрому” українських дисидентів. Вшанування жертв політичних репресій відбулося відповідно до постанови Верховної Ради України „Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках”.
>До речі, відеозаписи розповідей професора Романа Офіцинського про визначні події минулого можна переглянути на його каналі в міжнародній соціальній мережі „YouTube” за цим посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCQUXL2yQ7OgyTRfbgbfov1w