Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра ,,Сокіл” (,,Джура”) у регіоні – вагомий пріоритет у здійсненні заходів національно-патріотичного виховання дітей та молоді

dzura

27 січня 2022 року в Закарпатській обласній державній адміністрації відбулося розширене засідання обласного штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”), на якому обговорено ряд питань щодо забезпечення реалізації завдань згідно з постановою Кабінету Міністрів України 17.10.2018 № 845 ,,Деякі питання дитячо-юнацького військово-патріотичного виховання”, організації та проведення в області етапів гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у 2022 році.

Участь у розширеному засіданні взяли члени обласного штабу гри ,,Сокіл” (,,Джура”), серед яких офіцери Збройних Сил України, військовослужбовці, громадські активісти, керівники та представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Громадської ради та Молодіжної ради при Закарпатській обласній державній адміністрації, Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, закладів освіти області, ГО ,,Товариство сприяння обороні України”, Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, Закарпатського обласного громадського штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”), інших громадських організацій, які здійснюють національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання дітей і молоді, учасників АТО/ООС на Сході України, а також представники місцевих органів управління освітою та закладів освіти, відповідальні за організацію та проведення гри „Сокіл” („Джура”), члени місцевих штабів.
Голова обласного штабу гри „Сокіл” („Джура”), директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Мар’яна Марусинець. ознайомила учасників розширеного засідання з порядком денним та програмою його роботи. Крім іншого, голова обласного штабу зазначила, що всі інструктивні, розпорядчі документи департаменту щодо участі в будь-яких заходах містять посилання на добровільну участь суб’єктів освітнього процесу у цих заходах, але гра „Сокіл” („Джура”) вимагає конструктивного та цілеспрямованого підходу кожного закладу освіти: – ,,З 1 січня 2022 року вступив в силу Закон України ,,Про основи національного спротиву”, прийнятий 16 липня 2021 року. Відповідно до статті 6 Закону України ,,Про основи національного спротиву”, постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 № 1443 затверджено Порядок організації та здійснення загальновійськової підготовки громадян України до національного спротиву.
Початкова підготовка громадян допризовного віку, згідно з Порядком організації та здійснення загальновійськової підготовки громадян України до національного спротиву, є складовою загальновійськової підготовки. Належна організація початкової підготовки у закладах базової середньої освіти розпочинається з військово-патріотичного виховання як одного з головних її завдань і невід’ємної складової національно-патріотичного виховання”.
У 2021/2022 навчальному році в області налагоджено мережу закладів освіти, на базі яких здійснюється організація гуртків, творчих об’єднань військово-патріотичного напряму, у тому числі гри „Сокіл” („Джура”). Зокрема, у 226 закладах освіти організовано роботу 488 гуртків, у яких до занять за військово-патріотичним напрямом залучено 7079 дітей.
Заслухавши та обговоривши питання порядку денного ,,Про нормативно-правове забезпечення для організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”), особливості проведення заходів з національно-патріотичного виховання дітей та молоді згідно з постановою Кабінету Міністрів України 17.10.2018 № 845”, ,,Про удосконалення методологічного підходу до змісту роботи роїв, реального розвитку соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу, обміну передовим педагогічним досвідом під час проведення гри „Сокіл” („Джура”)”, ,,Про підготовку до організації та проведення у 2022 році початкового, І (районного, міського та в ОТГ), ІІ (обласного) етапів гри „Сокіл” („Джура”) та участь у регіональному етапі Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв”, обласний штаб гри „Сокіл” („Джура”) вирішив взяти зазначену інформацію до відома й відпрацювати рішення для забезпечення належного проведення етапів гри „Сокіл” („Джура”) у 2022 році.
Зазначимо, що організація і проведення початкового, І-го та ІІ-го етапів гри „Сокіл” („Джура”) у цьому році здійснюватиметься відповідно до наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації від 06.12.2022 № 655 ,,Про заходи із проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у 2021/2022 навчальному році”.
У поточному році забезпечуватиметься проведення етапів гри ,,Сокіл” (,,Джура”) середньої та старшої вікових груп, а також Конкурсу звітів про роботу роїв гри ,,Сокіл” (,,Джура”) (молодша вікова група).
Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді визначено відповідальним за організаційне, методичне і практичне забезпечення усіх етапів проведення гри в області.

Джерело (+ більше фото): Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації