Відбувся вебінар шкільних бібліотекарів області

biblioteky1

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся вебінар шкільних бібліотекарів області, на якому були розглянуті актуальні питання бібліотечної роботи в умовах агресії російської федерації в Україні.


Захід відкрив директор інституту Сивохоп Ярослав Михайлович, який привітав учасників вебінару, наголосив на важливій ролі бібліотек у освітньому процесі сучасного закладу освіти.
Про особливості організації роботи шкільних бібліотек в умовах воєнних дій розповіла Хемчян Ірина Іванівна, завідуюча методичного відділу ДНПБ ім. Василя Сухомлинського. Багато бібліотек і шкіл у країні просто знищено, постраждали фонди великої кількості бібліотек, несуть значні матеріальні втрати власне самі працівники бібліотек. Ці та багато інших питань постають перед нашим суспільством уже, а ще багато інших доведеться вирішувати у майбутньому.
Ірина Іванівна наголосила на ролі ДНПБ ім. В. О. Сухомлинського як методичного центру освітянських бібліотек, нагадала про інформаційні ресурси своєї бібліотеки, якими можуть користуватися шкільні бібліотекарі онлайн.
Рекомендації щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв'язку зі збройною агресією Російської федерації проти України надала Інна Георгіївна Лобановська, завідуюча відділу формування інформаційних ресурсів ДНПБ ім. В. О. Сухомлинського. У своєму виступі звернула увагу на необхідність виваженого підходу до формування фонду, дотримання нормативно-правової бази з цього питання.
Шелепець Едіта Іванівна, методист департаменту освіти та науки Закарпатської обласної військової адміністрації ознайомила з деякими питаннями процесу відбору та замовлення навчальної літератури, до яких причетні шкільні бібліотекарі.
Із досвідом роботи бібліотеки Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. ім. Ж. Перені з використання інтернет-технологій та соціальних мереж задля популяризації читання та інформаційного забезпечення користувачів поділилася її завідувачка Хромей Марина Федорівна.
Методику проведення такої ігрової форми роботи, як бібліотечний квест, у деталях представила завідувачка бібліотеки Хустської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Паулюк Валентина Михайлівна.
Модератор заходу, методист ЗІППО Турок Катерина Юріївна підсумувала результати заходу та торкнулася окремих організаційних питань роботи шкільних бібліотек.
Вебінар пройшов за високої активності його учасників.

 

biblioteky1

biblioteky1

biblioteky1

biblioteky1