Україна - Словаччина

Менторство, як воно є. Досвід Словаччини

us-mentor-1

Менторство (mentoring), як вид допомоги вчителю у його професійному зростанні, не є новим в освіті України, водночас, не інституалізоване. До сьогодні, якщо вести мову про нормативні документи, відсутнє чітке означення його як дієвого інструменту впливу на якість освіти, не визначено його сутнісні відмінності від наставництва, супервізії, інше.

Навчання без кордонів

ukr-slow-22-06

Навчання без кордонів, попри те, що аудиторія навчальних вебінарів ЗІППО, а це – учителі міжнародної школи онлайн „School to go", що вимушено перебувають за кордоном, успішно завершено сьогодні.

Освітня дипломатія дітей наших ради

ukr-slov-25-05-1

Із перших днів війни Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти прийняв рішення реалізувати програму підтримки українських школярів та педагогів, які вимушено опинилися за кордоном, зокрема в Словаччині. Дружні стосунки Інституту з установами та організаціями системи освіти сусідньої країни уможливили оперативне реагування на першочергові освітні потреби українських школярів, а також на виклики, які поставали перед словацькими закладами освіти, які прийняли їх на навчання.

Обмін досвідом роботи з освітянами ближнього зарубіжжя

mentors1-1

Високі вимоги до професійної діяльності вчителя зумовлюють необхідність навчання впродовж життя, адаптації до динамічних змін, що відбуваються в суспільстві та освітній галузі. Серед найефективніших технологій навчання вчителів на робочому місці сьогодні виділяють такі індивідуально-групові форми: наставництво, менторство, супервізію, консультування, тьюторінг.

Допомога з адаптації до нових умов навчання тимчасово переміщеним українським школярам у Словацькій Республіці

 

Українські діти, які опинилися за кордоном через війну в Україні, мають можливість навчатися рідною мовою. Для цього Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти разом зі словацькими партнерами на волонтерських засадах розпочали спільні проєкти.
Дякуємо вчителям- волонтерам, колегам ЗІППО та МРС (м.Пряшіа, СР).
Далі буде.

Педагоги-волонтери та розклад для українських школярів

Склад групи педагогів-волонтерів у рамках програми МРС – ЗІППО «Допомоги з адаптації до нових умов навчання тимчасово переміщеним українським школярам у Словацькій Республіці (переглянути ддокумент)

Розклад уроків для українських школярів (переглянути)

Навчання за освітньою програмою МРС (методично-педагогічного центру) м.Пряшева

Група фахівців-волонтерів, залучених до навчання українській мові педагогів СР, які працюватимуть із тимчасово переміщеними дітьми дошкільного та шкільного віку України. (переглянути документ)

Základy ukrajinského jazyka pre učiteľov (переглянути документ)

Допомога з адаптації до нових умов навчання тимчасово переміщеним українським школярам у Словацькій Республіці

ukr-slov3

Щодень зростає кількість співвітчизниць, які, разом із дітьми, отримали прихисток у наших найближчих сусідів – Словацькій Республіці. Найперше, – висловлюємо глибоку вдячність за неймовірну підтримку й допомогу друзям, партнерам, які не просто надали прихисток вимушено переміщеним українцям, а й оперативно розгорнули роботу з адаптації дітей шкільного віку до нових умов та інтеграції до освітнього процесу.