Ужгородський район

Неповторність таланту Людини, Педагога, Добротворця

(До 80-річчя від дня народження Опаленик О.В.)

Той, хто створює розумну, добру,
мужнюю людину, - найкращий майстер
В.О.Сухомлинський

Все своє життя Одотя Василівна Опаленик присвятила справі навчання і виховання, розбудові нової школи, проблемам вищої освіти.
Вона й сьогодні з відстані часу цікавиться шкільництвом, освітніми й виховними процесами в різних системах навчання.

О. ДУХНОВИЧ – ВИДАТНИЙ ОСВІТНІЙ І ГРОМАДСЬКИЙ ДІЯЧ ХІХ СТОЛІТТЯ


210 років відділяють нас від дня народження видатного Будителя, відомого освітньо-культурного діяча, письменника Олександра Духновича, слова якого «Я русин був, єсм і буду, я родився русином, чесний род свій не забуду…» золотими рядками навіки вписані в історію національних рухів. Науці ще належить вивести постать їх автора правдиво, без тенденційних намагань прив’язати до тих чи інших політичних берегів. Поважні наукові форуми, зокрема міжнародна наукова конференція в Ужгородському національному університеті (2003 р.), щорічні обласні науково-практичні конференції в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти (1993-2013 роки), засвідчують, що інтерес до постаті О.Духновича з боку не тільки освітян нашого краю, а й України в цілому, з часом все більше зростає.

САГАРДА ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ

 

alt
До 80-річчя від дня народження відомого науковця, педагога вищої школи

Вчитель учителів…Так тепло називали Володимира Васильовича поміж собою його аспіранти. Професор Сагарда В.В. – особистість неординарна багатогранна.

Народився у 1933 р. в с.Кулішівка Градизького району на Полтавщині, доктор педагогічних наук, професор. На вигляд простий сільський хлопець, закінчивши в 1950 році, середню школу, вступив до Черкаського державного педагогічного інституту після закінчення якого в 1954 році, отримав направлення на Закарпаття.