Змагалися юні знавці інформаційних технологій

З метою створення сприятливих умов для розвитку здібностей та підтримки обдарованої молоді, ініціативна група зі складу учасників авторських колективів розробників завдань та журі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у Закарпатській області попередніх років, Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти й кафедра комп’ютерних систем та мереж інженерно-технічного факультету ДВНЗ „Ужгородський національний університет” ініціювали на громадських засадах проведення змагання з інформаційних технологій – онлайн-олімпіади „ІТ – 2023” для всіх охочих учнів 8 – 11 класів Закарпатської області, що відбулося 30 квітня.

Учням пропонувалося комплексне інтегроване завдання на використання інформаційних технологій, що вивчаються в курсі „Інформатика” (окрім програмування, у тому числі програмування на VBA) у середовищі MS Office. Воно складалося з чотирьох завдань авторства дніпровського та закарпатського авторських колективів, кожне з яких передбачало роботу в одному з офісних додатків – текстовому і табличному процесорах, програмі для створення презентацій та системі управління базами даних. До прикладу, у текстовому процесорі учасникам пропонувалося створити календар за поданим зразком. Перевірка виконаних учасниками робіт здійснювалася за системою критеріїв, що враховують всі аспекти виконання завдання.

Для участі у змаганні зареєструвалися 188 учнів 7 – 11 класів з 26 освітніх закладів області. На навчальну платформу Moodle для отримання завдання зайшли 135 учасників, а здали виконані роботи 69 учнів. Найактивнішими були дев’ятикласники – 35 учнів цього класу здали виконані завдання, а найвищий бал у цій віковій групі був майже таким, як у десятому класі. Також активно працювали восьмикласники, які виконували завдання переважно у текстовому процесорі та програмі для створення презентацій. У цій віковій категорії було здано 15 робіт.

Усі учасники змагання отримали інформацію про результати перевірки їхніх робіт, загальні статистичні дані змагання та приклад критеріїв оцінювання роботи. Участь у онлайн-олімпіаді з інформаційних технологій „ІТ 2023” не передбачає формування рейтингів, нагородження тощо.

Інна Шаркадій,
методист навчально-методичного кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін, технологій та фізичної культури ЗІППО

Теги: