Україно моя, вишиванко!

У рамках курсів підвищення кваліфікації вихователів, директорів та вихователів-методистів ЗДО відбулася онлайн-конференція з обміну досвідом, присвячена Міжнародному дню вишиванки „Україно моя, вишиванко”.

У надзвичайно теплій, дружній, творчій атмосфері педагоги-дошкільники представили свої творчі проєкти, ознайомили колег зі своїм досвідом роботи, обмінялися цікавими ідеями щодо поліпшення навчально-виховної роботи в закладах дошкільної освіти.

Захід розпочався з флешмобу: всі педагоги, одягнуті у вишиванки, увімкнули свої камери. Святкова атмосфера налаштувала педагогів-однодумців на активну роботу. Директори, вихователі та вихователі-методисти ЗДО з різних куточків Закарпаття на високому фаховому рівні доповідали про свої творчі напрацювання. Керівник курсів – кандидат педагогічних наук, доцент Ганна РЕГО високо оцінила творчий підхід та професіоналізм доповідачів.

Слухачі курсів підвищення кваліфікації відповідали на питання вікторини „Всесвітній день вишиванки єднає українців”, прослухали добірку цікавих фактів про вишиванку, через програму Mentimeter заповнили опитувальник „Що для мене означає вишиванка”.

Вишиванка – це символ українського народу. Її патріотичне значення полягає в тісному зв’язку з традиціями і цінностями української нації. За твердженнями педагогів, вишиванка для них: „душа української нації”, „оберіг та родова пам’ять”, „окраса України”, „коріння свого народу”, „символ нашого народу”, „гордість нашого народу”, „приналежність до нації”, „рідний дім”, „минуле та майбутнє”, „щаслива доля”, „гордість”, „код нації” тощо.

Колеги також презентували світлини та відео записи з заходів, які проходили у їхніх закладах дошкільної освіти з нагоди Дня вишиванки.

На очах учасників заходу неодноразово з’являлися сльози: суму і скорботи, коли згадували події, пов’язані з воєнними діями в Україні, а також сльози радості, коли дивилися на чарівних діточок у вишиванках.

Україна переможе! Слава Україні! Героям слава!

Ганна Рего, завідувач кафедри дошкільної, початкової та інклюзивної освіти, к.п.н., доцент

Теги: