Шевченківське свято в ЗІППО

 9 березня 2023 року, виповнюється 209 років від дня народження поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. 

Пророк, Месія, Син України, національний геній, символ волі та боротьби. Незліченний ряд перифраз про нього.

Воістину, значення Шевченкової спадщини – вселюдське, неоціненне. Велич і сила поетового слова не має кордонів у всьому світі.

Його ім’я, увібрало в себе душу народу, стало часткою його життя.

Шевченко став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність. І сьогодні захищає, надає сили і надихає українців на боротьбу за свободу у війні з росією. 

Борітеся – поборете! 

Вам Бог помагає! 

За вас правда, за вас слава 

і воля святая!, – 

пророчі слова стали символом протистояння загарбницькій навалі.

Шевченко залишив по собі величезну творчу спадщину, найперше, „Кобзар” – настанова від великого мислителя, повчання від Батька нації, біль та крик душі українця з чистою та щирою душею. Його творчість мала вирішальне значення у становленні й розвитку нової української літератури та стала джерелом натхнення для багатьох сучасних митців.

 Його думи, пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю народу були і залишаються думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів. Він буде жити вічно. Великий Пророк разом зі славними Героями Вітчизни вірить: Перемога не за горами, бо „наша пісня, наша дума не вмре, не загине”. Ніколи!

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти в рамках курсів підвищення кваліфікації вчителів гуманітарного циклу відбулася онлайн-лекція „Закарпатська Шевченкіана”, яку провели Тетяна Гнаткович, завідувачка навчально-методичного кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, кандидат педагогічних наук, Наталія Ребрик, завідувачка кафедри теорії і методики професійної освіти та інноваційних технологій, кандидат філологічних наук, та Лідія Ходанич, доцент, доцент кафедри теорії і методики професійної освіти та інноваційних технологій, кандидат педагогічних наук. 

Теги: