Про зміни до Державного стандарту початкової освіти

5 травня 2023 року проведено онлайн-засідання робочої підгрупи з підготовки змін до Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87 з „Соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі”.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 28.03 2023 № 349 „Про створення робочої групи” у засіданні робочої підгрупи взяли участь: Білецька Ірина Володимирівна, директор інклюзивного ресурсного центру №1 Голосіївського району м. Києва; Кірик Марія Юріївна, завідувачка навчально-методичного кабінету дошкільної, початкової та позашкільної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти; Копосов Павло Германович, старший науковий співробітник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення Державної наукової установи „Інститут модернізації змісту освіти”; Рашковська Ілона Владиславівна, завідувач відділом дослідження становища сім’ї, дітей та молоді, кандидат психологічних наук, доцент Науково-дослідного центру „Інституту сімейної та молодіжної політики” імені Олександра Яременко Інституту соціальної роботи та молодіжної політики УДУ імені Михайла Драгоманова.

Важливість соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі полягає в підготовці молодших школярів до соціальної залученості, а це:

– турбота про особисте здоров’я і безпеку, реагування на діяльність, яка становить загрозу для власного життя, здоров’я, добробуту та інших осіб;

– визначення альтернатив, прогнозування наслідків, ухвалення рішень з користю для здоров’я, добробуту, власної безпеки та безпеки інших осіб;

– аргументований вибір на користь здорового способу життя, аналіз і оцінка наслідків та ризиків;

– підприємливість та етична поведінка для поліпшення здоров’я, безпеки та добробуту.

Відкрив засідання робочої підгрупи Павло Германович Копосов, який наголосив на необхідності внесення змін до Держстандарту початкової освіти з метою конкретизації вимог до обов’язкових компетентностей та результатів навчання здобувача освіти і загальний обсяг навчального навантаження.

Члени робочої групи обговорили всі запропоновані пропозиції щодо внесення змін у змістові лінії соціальної та здоровʼязбережувальної освітньої галузі. Усі пропозиції були враховані. Прийнято рішення – затвердити зміни, а керівнику робочої підгрупи Кірик М.Ю. узагальнити їх і надіслати всім членам робочої підгрупи та в Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України.

Марія Кірик, завідувач навчально-методичного кабінету дошкільної, початкової та позашкільної освіти ЗІППО

Теги: