Поняття педагогічної майстерності, розвиток умінь і навичок

На шостій зупинці серії заходів – 1 травня 2023 року – відбувся практично-методичний семінар-тренінг для педагогів-організаторів угорськомовних шкіл Закарпаття в Берегівській філії Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти: „Поняття педагогічної майстерності, розвиток умінь і навичок: хороший учитель – вічний учень”.

У професійному заході взяли участь 24 педагоги, їх привітав Бейла Габода, завідувач Берегівської філії ЗІППО. У першій частині методичного семінару учасники взяли участь у тренінгу спілкування, командоутворення та самосвідомості під девізом „Команда будується не на стрибку в мішку”. Керував ним викладач Фахового коледжу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ – Іштван Гогола. Командоутворення – це загальна назва діяльності, суть якої полягає в тому, що члени команди пізнають спосіб мислення один одного та ставлення інших до спільної роботи, звертаючись один до одного через виконання різноманітних завдань. Суть командоутворення полягає в роз’ясненні ролей у групі, вирішенні можливих конфліктів, налагодженні особистих зв’язків і стосунків, а також у покращенні здатності команди співпрацювати та спілкуватися. Метою командоутворення є не що інше, як досягнення та розвиток ефективної співпраці всередині групи. Під час виконання спільних завдань/елементів тренінгу (індивідуальне та парне опрацювання, ситуаційні вправи, модуль розвитку компетенцій тощо) учасники отримують досвід у результаті проведеного разом часу. За цей час вони можуть краще пізнати один одного. Навіть члени групи, які рідко спілкуються один з одним під час повсякденної роботи, можуть стати ближчими один до одного. Командоутворююча групова робота розвиває якості, необхідні для роботи вчителя та збалансованого життя: самопізнання, знання людей, впевненість у собі, оптимізм, відповідальність та ризик, альтруїзм, витривалість, толерантність, співпереживання.

Після тренінгу учасники мали можливість послухати доповідь Бейли Габоди, під час якої отримали корисну інформацію про професійні завдання педагогів-організаторів, їхні посадові обов’язки, права та навички, які можуть їм допомогти у своїй роботі (педагогічна майстерність, комунікативність, креативність, основи дитячої психології), з методикою організації шкільного свята та редагуванням програми.

Наприкінці семінару під керівництвом завідувача Філії відбулося практичне заняття та навчання в галузі проектної педагогіки. Учасникам організували та розробили тематичний день у малих групах: „Культурно-меморіальні дні та цінності в школі”.

Теги: