Перший етап сертифікації педагогічних працівників

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню. У 2023 році сертифікацію зможуть пройти не тільки вчителі початкової школи, а також по 500 вчителів з математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.

Цього року 1386 українських учителів початкових класів виявили бажання пройти сертифікацію. 11 березня відбувся перший етап – незалежне тестування. У Закарпатській області зовнішнє незалежне оцінювання проходили 57 вчителів початкової школи, що складає 98 % від зареєстрованих. Тестування фахових знань та вмінь учителів початкових класів тривало 180 хвилин. Тест містив 100 завдань. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання, – 100. Учасників сертифікації, які за підсумками проходження незалежного тестування набрали більше ніж 60 % від максимальної кількості тестових балів, вважають такими, які пройшли незалежне тестування, і допускають до участі в наступному етапі сертифікації – самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності. Інформацію про допущення чи недопущення учасника сертифікації до участі в наступному етапі сертифікації розміщують у кабінеті учасника сертифікації одночасно з результатами незалежного тестування.

Повідомляємо також, що 15 і 16 березня о 15:00 на YouTube-каналі Українського центру оцінювання якості освіти відбудуться вебінари, під час яких фахівці прокоментують усі завдання тесту й відповіді до них. Рекомендуємо учасникам сертифікації взяти участь у цих зустрічах.

Теги: