Позаду – два напружені дні очного етапу. А насправді – роки наполегливої й самовідданої праці, постійної роботи над собою та невпинного професійного пошуку.
Враження від конкурсу «Учитель року – 2026» традиційно багатогранні: це і колосальний стрес, і виснаження через підготовку та відповідальність, але водночас – унікальний досвід, потужний імпульс для професійного розвитку, обмін інноваційними методиками й нові знайомства як для учасників, так і для членів журі. Це занурення в середовище однодумців і відчуття професійної гідності. Це точка опори для подальшого зростання, можливість вийти за межі свого класу та своєї школи й наважитися заявити про себе.
Фіналісти та члени журі конкурсу «Учитель року – 2026» у номінації «Англійська мова» діляться своїми враженнями.
Руслана Зейкан, учитель англійської мови Ужгородського ліцею імені В. С. Ґренджі-Донського Ужгородської міської ради Закарпатської області (ІІІ місце):
«Участь у конкурсі стала для мене справжнім емоційним драйвом. Найбільше задоволення я отримала від неймовірного тандему, який із перших хвилин склався з учнями на уроці. Щиро вдячна колегам, які приймали конкурс, за атмосферу довіри та підтримки – саме вона допомогла впоратися з хвилюванням і насолоджуватися процесом творчості. Особлива подяка членам журі за професійну виваженість і чесність, завдяки яким я змогла подивитися на свою роботу під іншим кутом і отримати потужний поштовх для подальшого зростання».
Діана Величко, учитель англійської мови Хустського багатопрофільного ліцею
№ 1 імені Івана Магули Хустської міської ради (ІІ місце): «Щиро дякую організаторам, журі та всім учасникам конкурсу «Учитель року» за неймовірну атмосферу, професійність і можливість розвитку. Для мене велика честь бути серед переможців. Дякую за підтримку та безцінний досвід.
«Учитель року» – це не лише про перемогу, хоча й переміг найкращий. Це про розвиток, нові знайомства, віру в себе та професійне натхнення. Тому щиро раджу колегам не боятися брати участь, пробувати, ділитися своїм досвідом і відкриватися новому. Саме так ми зростаємо».
Іван Коперльос, учитель англійської мови Ясінянського закладу загальної середньої освіти I–III ступенів № 1 Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області (І місце): «Перевагою професійних випробувань є нагода вийти не лише за межі зони комфорту, а й за межі власного професійного кругозору. Для мене було важливо побачити підходи, техніки й методи, які використовують колеги, адже саме в спілкуванні з ними можна подивитися на власні методики під новим, критичним кутом і перевірити їхню доцільність та практичність.
Зворотний зв’язок, отриманий від учасників, журі та організаторів конкурсу, став для мене потужною мотивацією продовжувати пошук оптимальних рішень у своїй професійній діяльності».
Сніжана Голик, голова журі конкурсу в номінації «Англійська мова», доцент кафедри англійської філології факультету іноземної філології ДВНЗ «Ужгородський національний університет», кандидат філологічних наук: «Бути серед експертів, які визначають рівень професійної досконалості найкращих педагогів, – це висока честь і відповідальність. Це можливість впливати на вектор розвитку української освіти, утверджувати культуру якості, підтримувати інноваційність і надихати освітянську спільноту на постійне зростання.
Щиро захоплююся конкурсантами, які гідно представили спільноту вчителів англійської мови Закарпаття. Їхня відданість професії, прагнення до самовдосконалення та щоденна наполеглива праця є прикладом справжнього педагогічного покликання».
Тетяна Залуцька, член журі конкурсу, учитель англійської мови Мукачівської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів Мукачівської міської ради Закарпатської області: «Конкурс – це завжди виклик. Це можливість продемонструвати сміливі ідеї, реалізувати прагнення поділитися досвідом із однодумцями, подолати випробування, імплементувати нові підходи у викладання англійської мови.
І вчителі зробили це блискуче! Фахова основа конкурсантів, їхня відкритість до нового й готовність працювати за межами звичного вкотре доводять: сучасний учитель англійської мови не боїться змін і постійно рухається вперед. Пишаюся ініціативністю та відкритістю учасників до нових професійних викликів. Разом ми створюємо простір для нових ідей і можливостей у викладанні англійської мови».
Мирослава Зейкан, член журі конкурсу, учитель англійської мови Іршавського ліцею Іршавської міської ради Закарпатської області: «Участь у конкурсі «Учитель року» як член журі стала для мене надзвичайно цінним і надихаючим досвідом. Я була щиро вражена професіоналізмом, творчим підходом і відданістю своїй справі кожного учасника.
Кожен із них безумовно вартий найкращого, адже щодня вкладає у свою працю знання, серце й душу. Цей конкурс ще раз переконав мене, що вчительська праця є надзвичайно важливою та потребує великої поваги й підтримки».







