Для українських педагогів розробили матеріали з інтернет-безпеки, які допоможуть навчати дітей безпечної поведінки в цифровому середовищі та запобігати кіберзлочинності.
Матеріали підготувало Управління ООН з наркотиків і злочинності (УНЗ& ООН) за фінансової підтримки уряду Канади в партнерстві з Міністерством освіти і науки України. Вони створені для щоденного використання в закладах освіти та можуть інтегруватися в уроки або використовуватися під час зустрічей із батьками й опікунами.
Посібник містить практичні рекомендації щодо найпоширеніших онлайн-ризиків, з якими можуть зіткнутися діти та підлітки, зокрема кібербулінгу, онлайн-грумінгу, секстортації, порушення приватності та інших видів кіберзлочинності. Також матеріали допомагають пояснити, як захищати персональні дані, створювати надійні паролі, безпечно користуватися онлайн-іграми та куди звертатися по допомогу в разі кіберзлочину.
Ознайомитися з матеріалами можна за посиланнями:
https://www.unodc.org/poukr/uploads/documents/UNODC_brochure_cybercrime.pdf
https://www.unodc.org/poukr/uploads/documents/UNODC_guide_cybercrime.pdf
Сьогодні діти проводять дедалі більше часу в цифровому середовищі, а отже, зростає потреба формувати навички безпечної поведінки онлайн. Саме тому важливо надати педагогам сучасні знання та практичні інструменти, які допоможуть зробити цифрову грамотність і кібербезпеку частиною освітнього процесу.
Окрім розроблення матеріалів,& УНЗ ООН& провело програму підготовки педагогів із Київської, Житомирської, Львівської та Харківської областей. Загалом навчання пройшли 60 педагогів, які опанували сучасні підходи до навчання дітей безпечної поведінки в інтернеті, захисту приватності та запобігання онлайн-загрозам. Ще 15 учасників пройшли додаткову підготовку тренерів і тепер зможуть поширювати ці знання серед педагогів, батьків та учнів у своїх громадах.
«Так само, як ми вчимо дітей ходити й читати, ми маємо навчати їх безпечно орієнтуватися в інтернеті – захищати особисті межі. Завдяки цій програмі я усвідомила, що ми не самі. Країни, які раніше зіткнулися з викликами кіберзлочинності, готові ділитися своїм досвідом, і УНЗ ООН дає нам чудову можливість скористатися цим досвідом», – зазначила методистка зі Львова& Тетяна Козак.
Ініціатива є частиною трирічного проєкту Управління ООН з наркотиків і злочинності, який реалізується за підтримки уряду Канади та спрямований на посилення спроможності України запобігати кіберзлочинності, реагувати на неї та підвищувати рівень цифрової безпеки дітей і молоді.
За матеріалами Міністерства освіти і науки України

