Формування ключових компетентностей учнів при викладанні математики та інформатики

12 травня 2023 року відбулася обласна конференцію „Формування ключових компетентностей учнів при викладанні математики та інформатики”, яку ініціювали кафедра теорії і методики професійної освіти та інноваційних технологій, навчально-методичний кабінет методики викладання природничо-математичних дисциплін, технологій та фізичної культури.

Учасники конференції мали змогу послухати виступ Віктора Ороса, доцента кафедри теорії і методики професійної освіти та інноваційних технологій, кандидата фізико-математичних наук, заслуженого вчителя України, який окреслив перспективи використання штучного інтелекту для формування ключових компетентностей учнів при викладанні математики та інформатики.

Проблеми формування математичної компетентності учнів старших класів в сучасних умовах та практичні методи роботи в цьому аспекті було висвітлено в доповіді Ігоря Сігетія, доцента кафедри теорії і методики професійної освіти та інноваційних технологій, кандидата педагогічних наук, заслуженого учителя України.

З оглядом стану реалізації важливих засад Концепції Нової української школи та можливими напрямками діяльності вчителя щодо реалізації основних ідей НУШ на уроках математики виступив викладач математики фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, викладач-методист Лайош Сіладі.

Про роботу з обдарованими учнями в сучасних умовах йшлося у доповіді Миколи Дроня, вчителя інформатики Хустського багатопрофільного ліцею №1 імені Івана Магули Хустської міської ради, спеціаліста вищої категорії, заслуженого вчителя України.

Математична компетентність як одна з ключових компетентностей Нової української школи завжди знаходиться у центрі уваги педагогічної громадськості. Незаперечним фактом є безпосередній позитивний вплив високого рівня математичної компетентності здобувача освіти на вивчення всіх шкільних предметів. Інформаційно-комунікаційна компетентність школяра служить хорошим ґрунтом, технічною базою для отримання, опрацювання та перетворення корисної навчальної інформації, проведення дослідницької, творчої діяльності. Тому актуальність питань, які розглядалися на конференції залишаться актуальними і в перспективі.

Конференція спонукала учасників до осмислення важливості застосування різних сучасних методів роботи для досягнення кращих результатів у формуванні ключових компетентностей учнів.

Катерина Петечук, Інна Шаркадій – методисти навчально-методичного кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін, технологій та фізичної культури

Теги: