Global Money Week

Global Money Week  (Всесвітній тиждень грошей) – щорічна міжнародна інформаційна кампанія, що включає заходи на фінансову тематику для дітей та молоді. Це тиждень, коли у різних країнах світу проходить безліч заходів, уроків, лекцій, воркшопів, майстер-класів, змагань і конкурсів задля підвищення фінансової обізнаності молодого покоління. Гасло Global Money Week – „Навчайся! Накопичуй! Заробляй!”

Уперше у світі заходи Global Money Week проведені у 2012 році. Відтоді учасниками руху з фінансової просвіти стали понад 40 мільйонів осіб з понад 170 країн.

З 2020 року організатором Global Money Week на глобальному рівні є Міжнародна мережа фінансової освіти при Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD/INFE). Національний банк України – член OECD/INFE та офіційний координатор свята в Україні.

Від 20 березня до 2 квітня 2023 року в Україні відзначатиметься Всесвітній тиждень грошей (англ. Global Money Week 2023), у якому щороку беруть участь понад 100 країн світу. Національний банк України є офіційним координатором Global Money Week в Україні.

Департамент комунікацій Національного банку України з цієї нагоди готує низку заходів з фінансової грамотності, присвячених Всесвітньому тижню грошей 2023, ураховуючи різні вікові групи та формати участі:

1) відеоуроки для дітей різного віку;

2) навчальні матеріали для проведення уроків;

3) конкурс для дошкільнят, учнів та студентів із призами;

4) конкурс „10 найактивніших шкіл” та „10 найактивніших закладів вищої та професійно-технічної освітиˮ;

5) опитування з фінансової грамотності для підлітків;

6) змагання European Money Quiz;

7) вебінари та віртуальні екскурсії від експертів НБУ та наших партнерів.

Як педагогам долучитися до заходів? Потрібно заповнити форму для реєстрації вчителів: https://forms.gle/gkSS4xxX1qhExppH6.

У разі виникнення додаткових запитань звертатися на електронну адресу: talan@bank.gov.ua, зазначивши в темі листа „Global Money Week”.

Дізнатися більше про заходи й умови конкурсів, знайти посилання на навчальні матеріали, які допоможуть підготуватися до проведення Всесвітнього тижня грошей, можна на вебсайті: https://events.bank.gov.ua/gmw2023.

Повну інформацію також буде розміщено на вебсайті Центру фінансових знань „Таланˮ: https://talan.bank.gov.ua/ та на його сторінках у соціальних мережах.

Лист Міністерства освіти і науки України від 03.03.2023 №1/3143-23 „Про проведення Всесвітнього тижня грошей в Україні”.

Лист Національного Банку України від 23.02.2023 №13-0009/12557 „Про відзначення Всесвітнього тижня грошей”.

Галина Глюдзик,

методист кубінету методики викладання природничо-математичних дисциплін, технологій та фізичної культури ЗІППО

Теги: