Штучний інтелект у DaF-викладанні: вдосконалення практики за допомогою інструментів ШІ

22 квітня, в рамках співпраці Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти з австрійським коопераційним бюро Австрійської служби міжнародної співпраці в галузі науки та досліджень та австрійською організацією «Культура та мова» відбувся вступний онлайн-тренінг для вчителів німецької мови. Тренінг був присвячений основній темі «Штучний інтелект у DaF-викладанні: цільове використання та оцінювання інструментів ШІ».

На тренінгу вчителі мали можливість здобути теоретичні знання щодо інтеграції штучного інтелекту (ШІ) у викладання німецької мови. Учасники тренінгу ознайомилися з різними способами використання ШІ на уроках німецької мови, зокрема:

  • індивідуалізація навчання: ШІ може допомогти вчителям персоналізувати навчальний процес для кожного учня, адаптуючи завдання та вправи до їхнього рівня знань та потреб;
  • автоматизоване оцінювання: ШІ може використовуватися для автоматичного оцінювання завдань, таких як тести, вікторини та письмові роботи, звільняючи час вчителів для більш змістовної взаємодії з учнями;
  • практика розмови: ШІ-чати та віртуальні помічники можуть використовуватися для створення середовища для практики розмовної німецької мови, де учні можуть вільно спілкуватися без сорому чи страху помилитися;
  • зворотний зв’язок з вимови: програми розпізнавання мовлення на основі ШІ можуть надавати учням зворотний зв’язок щодо їхньої вимови, допомагаючи їм покращити артикуляцію та інтонацію;
  • створення навчальних матеріалів: ШІ може використовуватися для створення персоналізованих навчальних матеріалів, таких як адаптивні вправи, тести та ігри, що робить навчання більш цікавим та ефективним.

В цілому, використання ШІ у викладанні німецької мови може допомогти вчителям зробити навчання більш персоналізованим, ефективним та цікавим для учнів.

Наступна онлайн-зустріч, яка буде присвячена поглибленому воркшопу, запланована на травень. Учасники тренінгу матимуть можливість детальніше вивчити конкретні інструменти ШІ та розробити плани їхнього впровадження у власну практику викладання.

Теги:
Перейти до вмісту