Новини

Електронні освітні ресурси – шлях у майбутнє розвитку України

lectronni-resursy23 листопада в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти із застосуванням сучасних електронних засобів зв'язку розпочав свою роботу Обласний науково-практичний семінар „Електронні ресурси, інструменти, дискриптори як новітні форми і засоби фахового вдосконалення учителів іноземних мов" зініційований кафедрою суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти.
Його учасниками стали науковці кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти, педагогічні працівники кабінету суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, учителі іноземних мов і голови професійних об'єднань учителів іноземних мов закладів загальної середньої освіти Закарпатської області, а також запрошена гостя семінару – Косик Вікторія, директорка Центру освітнього консультування м. Києва, авторка підручників, посібників, викладачка Київського національного університету імені М.П. Драгоманова, Київського університету імені Бориса Грінченка.

Детальніше...

Як вчилися варити борщ для ЗСУ дошкільнята і першокласники на свято осені?

svatooseni1

Проводити свято осені в закладах освіти Закарпаття вже давно стало доброю традицією. Не оминули його святкування 11 листопада і в Стрипській початковій школі-філії „Великолазівський ліцей" (директорка ліцею – Данко В.С.).

Детальніше...

Обласна школа музичного керівника закладу дошкільної освіти

muzker1

Кафедрою суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти 7 листопада проведено в онлайн-форматі Обласну школу музичного керівника закладу дошкільної освіти.
Цього року школа працювала над проблемою «Духовно-моральні цінності у процесі проведення інтегрованих музичних занять у закладах дошкільної освіти». До її роботи долучалися музичні керівники закладів дошкільної освіти Закарпатської області.

Детальніше...

Молитви за перемогу в Україні

dn-flesmob1

Музичні керівники закладів дошкільної освіти та вчителі музичного мистецтва ЗДО під час проходження курсів підвищення кваліфікації на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти провели флешмоб „Молитви за перемогу в Україні".

Детальніше...

Відзначаємо День Української Державності

derzhavnist

З нагоди Дня Української Державності, встановленого Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423, на кафедрі суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося обговорення плану тематичних заходів кафедри спільно із закладами вищої, загальної середньої, дошкільної освіти, закладами культури і мистецтв, музеями, галереями.

Детальніше...

Засідання для координаторів областей з предметів духовно-морального спрямування

duhmor1

Відповідно до плану діяльності Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, з корективами, внесеними війною за незалежність нашої держави, 8 червня проводилося чергове засідання Громадської ради, на яке запрошувалися координатори областей з предметів духовно-морального спрямування.

Детальніше...

„Краєзнавство в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки”

kraeznavstvo-v-kontexti

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувається Х Регіональний науково-методичний інтернет-семінар „Краєзнавство в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки", який об'єднав професійні і творчі зусилля науковців закладів вищої освіти і практиків загальної середньої освіти Закарпаття щодо реалізації потенціалу краєзнавства в їх науковій, освітній, педагогічній, виховній діяльності.

Детальніше...

Спочатку виховуємо себе

vyhovuemo-sebe

24-25 травня відбувся Всеукраїнський вебінар „Презентація модельної навчальної програми „Духовність і мораль у житті людини і суспільства" для учнів 5-6 класів закладів освіти".
У вебінарі взяла участь старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО Жабляк Марія, яка порушила тему ціннісного потенціалу предметів духовно-морального спрямування в контексті реалізації Нової української школи.

Детальніше...

Виховання у період воєнного стану

naukchyt-1

Російсько-українська війна розпочалася в Україні ще в 2014 році. Сьогодні вона стала широкомасштабною. Це – війна проти людяності, демократичних ідей, прав і свобод людини, розбудови української державності і демократичної культури в суспільстві. Вчинені російським військом акти геноциду над українськими дітьми, жінками, цивільним населенням, знаходять в очах світу і людства підтримку, як і спричинене руйнування українських міст, сіл і містечок. Воєнні злочини розбивають серця не лише всім українцям, які прагнуть миру і спокою, а й всім людям доброї волі на планеті Земля.

Детальніше...

Збагачуємо національну і світову історіографію

kondratovych1

Історію творять люди різні за соціальним походженням, статусом, національністю, громадянською активністю, професіями, уподобаннями, віросповіданням і т.ін.
Одні серед них більш відомі, другі – менш, а інші відомі лише вузькому колові свого оточення. В історії є чимало «білих» плям, наприклад, невідомих імен або, з ідеологічних міркувань, навмисне забутих. Це – одна з основних причин щодо питання персоналізації в історичній науці.
ХХ століття усіяне війнами різного гатунку – Перша і Друга світові війни, опісля холодна війна...

Детальніше...