Новини

Підсумки відбіркового етапу першого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2022” у номінації „Інформатика”

informatyca22-1

27 січня відбулося підбиття підсумків відбіркового етапу першого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2022” у номінації „Інформатика” в Закарпатській області та оголошення учасників фінального етапу Конкурсу.

Data Vizualization Meetup

IT 2

Як створювати логотипи, що допомагають зрозуміти суть бізнесу чи організації, будувати графіки, які легко сприймаються, – про це та багато іншого сьогодні, 12 жовтня 2021 року, говорили на Data Vizualization Meetup, який відбувся у залі Вченої ради УжНУ, що на пл. Народній. Учасниками мітапу були студенти, викладачі, а також учні закладів освіти м. Ужгорода, зокрема Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №15. Про візуалізацію медичних даних розповів Володимир Довганич, Senior Engineer MSI, використовуючи Google meet. Цікавою та пізнавальною була розповідь Віктора Ороса, завідувача кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, у якій доповідач окреслив одну із можливостей програми Excel, а зокрема візуалізацію геоданих. Переможниця конкурсу «Кращий студент Закарпаття 2014» Мар’яна Туряниця презентувала візуалізацію даних у рекламі.
Серед тем заходу також звучали візуалізація даних в IT індустрії та економіці, програмуванні та використання бібліотеки Ant Design Charts для візуалізації даних.
Учні ЗЗСО з цікавістю сприймали доповідь, і точно дехто з присутніх уже обрав для себе майбутню сферу діяльності – ІТ. IT 1 IT 4
IT 3
 

STEM-підходи при викладанні предмету в закладах освіти

STEM112 квітня 2021 року з метою популяризації напрямів STEM-освіти в Закарпатській області проведено вебінар для вчителів математики із застосування STEM-підходу при викладанні предмету в закладах освіти. Під час веб-презентації розглянуто нові розробки, які допоможуть вчителю у формуванні в учнів таких фундаментальних понять, як площа, об'єм, простір, розуміння суті тригонометричних функцій. Окремі розробки дадуть можливість вчителям та учням спростити роботу по формуванню навичок у побудові графіків функцій всього курсу математики. Після виступу доповідач (Іван Острогляд, завідуючий науково-методичним центром компанії Stem class) відповів на запитання учасників.
Організаторами вебінару були завідувач кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій ЗІППО Віктор Орос, доцент кафедри Василь Петечук, старший викладач кафедри Ігор Сігетій, методист інституту Катерина Петечук. Матеріали вебінару використовувати планується під час проведення курсів підвищення кваліфікації для вчителів математики з метою покращення розвитку дослідницьких навичок учнів та застосування STEM-технологій у освітньому процесі.

 

Відбудеться семінар "Сучасне обладнання для кабінету математики"

maxresdefault-1024x490Із метою популяризації напрямів STEM-освіти в області 12 квітня 2021 року о 15.00 год. буде проведено семінар "Сучасне обладнання для кабінету математики" для вчителів математики щодо розвитку дослідницьких навичок учнів, а також можливостей  комплексних рішень по оснащенню кабінетів природничо-математичного циклу та STEM-лабораторій на основі продукції ТОВ "СТЕМ КЛАС" (https://stemclass.com.ua/). Тривалість семінару – 1 година. Кількість учасників обмежена – 95 осіб. Реєстрацію завершено!

Програма вебінару ТУТ

Актуальні STEM-події

STEMilloПовідомляємо про STEM-події:
-25 січня стартує Інженерний тиждень. Реєстрація ще відкрита на сайті проєкту «Інженерний тиждень» https://engineeringweek.org.ua Заклади освіти отримують для проведення заходу безкоштовний готовий методичний кейс. Подію проводять за своїм планом та можливостями.
-наразі продовжується реєстрація на зимову сесію «Web-STEM-школа — 2021», що розпочне свою роботу на платформі Українського науково-методичного проєкту «Якість освіти» 2 лютого 2021 за посиланням: http://yakistosviti.com.ua/uk/web-stem-shkola-2021
Слухачі навчаються дистанційно, безкоштовно, відео переглядають в зручний час з 2.02 по 11.02  та за результатами підсумкового тестування отримують безкоштовний е-сертифікат на 15 акд. год., верифікація доступна на стор. зимової сесії «Web-STEM-школа – 2021».  Програма затверджена Вченою радою ЦІПО ДВЗО УМО НАПН України. Контент зимової сесії - це ресурс для закладів ППО, РУО для проведення власних практичних семінарів або заходів.

STEM-освіта

stem5 серпня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив Концепцію розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти), реалізація якої передбачена до 2027 року.
Що ж таке STEM-освіта?
STEM-освіта (Science, Technology, Engineering and Mathematics) – система природничої і математичної освітніх галузей, яка має на меті розвиток особистості через формування компетентностей, природничо-наукової картини світу, світоглядних позицій і життєвих цінностей. 

Проведено вебінар «Підготовка до ЗНО з математики в умовах дистанційного навчання»

5eb5500d98ca7709090321У рамках Року математики в Україні 18 травня 2020 року відбувся вебінар «Підготовка до ЗНО з математики в умовах дистанційного навчання». У вебінарі прийняло участь понад 160 учасників, у тому числі провідні учителі математики, методисти та директори закладів освіти області, методисти Берегівської філії ЗІППО, викладачі ДВНЗ «УжНУ», викладачі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, викладачі фахового коледжу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ, представники педагогічної спільноти Херсонської області.

Відбудеться вебінар з теми «Підготовка до ЗНО з математики в умовах дистанційного навчання»

web1Шановні колеги! Кафедрою природничо-математичної освіти та інформаційних технологій разом з кабінетом методики викладання природничо-математичних дисциплін планується проведення вебінару з теми «Підготовка до ЗНО з математики в умовах дистанційного навчання» (дата проведення – 18 травня 2020 року, початок – 15.00 год., тривалість – орієнтовно до 90 хв., платформа – програма Zoom). Реєстрацію завершено! Перед проведенням вебінару (до 14.50 год. 18.05.2020 р.) всім зареєстрованим учасникам буде надіслано код підключення та пароль для входу (програма Zoom).
Серед питань, які розглядатимуться, є використання онлайн ресурсів для підготовки до ЗНО, особливості підготовки завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, методику підготовки до ЗНО та використання програмних засобів Zoom, Miro, Classroom, Moodle, Microsoft Teams в умовах дистанційного навчання учнів.
Усі учасники, які візьмуть участь у вебінарі, отримають електронний сертифікат про участь. Тому просимо вказувати під час вебінару власне прізвище та ім’я.
Матеріали вебінару буде розміщено у групі «Математики Закарпаття» https://www.facebook.com/groups/4065299066815277/
Запрошуємо приєднатися до професійної спільноти математиків нашого краю.

Організатори вебінару