Науково-методичні матеріали

НУШ: формуємо продуктивну комунікацію в контексті демократизації освіти

posibnyk-psyhoГоловна зміна в освіті вимагає від учасників освітнього процесу кардинально нового за своєю суттю спілкування, що вибудовується на платформі демократичних принципів та гуманістичних ідеалів – педагогіки партнерства та ґрунтується на нових зв’язках вчителя, учня, його батьків і громадськості. Саме це й намагаються проаналізувати автори посібника – науково-педагогічні працівники катедри педагогіки та психології Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, спираючись на кращі досягнення та набутки інновацій. В основу їх статей покладено як нові теоретичні узагальнення, інноваційні пошуки та відкриття, так і методичні надбання великого колективу небайдужих до своєї професійної діяльності педагогів.

Золота нитка Лесиного слова (До 150-річчя від дня народження Лесі Українки)

luЗдається, де – Волинь, та ще й ХІХ століття, а де – Закарпаття. Однак інколи й не помітно, на перший погляд, як кручена нитка слова пронизує території, зшиваючи, мов плахту, дорогі духовні клапті в єдине культурне полотно.
Вперше я, другокласниця, зустрілась зі словом Лесі Українки далекого 1969-го року, коли   вчитувалась у новеньку читанку.
Поблискують черешеньки в листі зелененькім.
Черешеньки ваблять очі діточкам маленьким.
Дівчаточко й хлоп’яточко під деревцем скачуть.
Простягають рученята і мало не плачуть.
Раді б вишню з’їсти - та високо лізти.
Ой раді б і зірвати - та годі дістати!

Педагог у викликах часу. Збірник психолого-педагогічних матеріалів

zbЕлектронний посібник укладено з розвідок науково-педагогічних працівників кафедри педагогіки та психології Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Мета збірника – висвітлення кола проблем, з якими стикаються учасники освітнього процесу в наш час, а завдання – озброїти педагогів-практиків необхідними знаннями, уміннями та навичками, методикою роботи в новітніх умовах, зокрема в часи глобалізації та пандемії.
Збірник створений для слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників, керівників закладів дошкільної освіти та загальної середньої освіти, методичних служб усіх рівнів, батьків, а також усіх зацікавлених осіб.

Переглянути документ

Уроки під час пандемії коронавірусу чи уроки коронавірусу

3532532511 березня 2020 року ВООЗ назвала епідемію коронавірусу пандемією, тобто глобальним поширенням нової хвороби. Людство уперше переживає пандемію в умовах практично миттєвого поширення інформації. Засоби масової інформації переповнені безконечними новинами про кількість інфікованих, летальність хвороби, відео з лікарень і охоплених епідемією міст, дані наукових досліджень, звернення науковців, лікарів та політиків. Так швидко, як зараз, коли практично кожному доступний Інтернет, інформація про перебіг захворювання ніколи не розповсюджувалася. Одні скептично сприймають заклики утриматися від публічності, демонстративно не уникають близьких контактів, не одягають рукавички, не обробляють руки дезінфікуючими засобами, не одягають маску…, а інші – навпаки: перелякані, стривожені, перебувають у стані паніки, скуповуючи запаси продуктів і туалетного паперу на рік уперед… Першим властиво неприйняття, заперечення, або ж гнів, нарікання, обурення, іншим – депресія, смирення. Хто ж із них правий, а хто ні? Мабуть тільки час розсудить…

Правила позитивного мислення або світло в кінці тунелю…

У кожної людини упродовж життя трапляються перешкоди на шляху до досягнення мети. І якби це були невеликі купини, то нехай…Але частіше за все – це гігантські гори непорозуміння, байдужості, лицемірства і брехні, які беруть свій початок від заздрості. Тут пригадується мені притча про заздрість, у якій йдеться про те, що в одного чоловіка склалися такі обставини, за яких він міг примножити все, що захоче вдвічі, але у сусіда буде того самого добра вдвічі більше. Чоловік довго думав і попросив у долі забрати у нього одне око…

ПАНІКА у період пандемії. Як уникнути негативних наслідків

Інколи у житті людини виникають відчуття, що світ перевернувся з ніг на голову, що все йде шкереберть, що відбувається щось жахливе? Тоді ми ставимо собі питання: «ЧОМУ? ЧОМУ ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ САМЕ ЗІ МНОЮ?» Виникає відчуття паніки. У такі моменти може здаватися, що з вами відбувається щось дійсно жахливе? Наприклад, що у вас психічне захворювання, що втрачаєте глузд або вже збожеволіли, що помираєте, що виставили себе на посміховисько? Страхів так само багато, які людей, що панікують. За статистикою, всередньому, один з десятьох людей усвоєму житті пережив принаймні одну панічну атаку. З самого початку ми неправильно ставимо питання, не «ЧОМУ», а - «ДЛЯ ЧОГО? З ЯКОЮ МЕТОЮ?». Можливо, ми щось зробили не так, варто «зупинитися» і провести аналіз свого «Я» - рефлексію. Але людині властиво постійно піддаватися сумнівам і шукати винним когось, а не себе.