Вивчаємо досвід колег з Канади

dosvid-canady1

08 червня відбувся онлайн семінар „Оцінка функціональних обмежень та психоосвітнє оцінювання", що організований Міжнародним інститутом освіти університету Макгілл, Національною психологічною асоціація України, спеціально для Міністерства освіти і науки України.
Цільовою аудиторією були психологи та фахівці інклюзивно-ресурсних центрів з Усієї України. Не залишилися осторонь й педагогічні працівники ІРЦ Закарпаття.
Протягом 1,5-годинної зустрічі учасники ознайомилися з досвідом колег практики оцінювання, інструментів та протоколів у канадських вищих навчальних закладах.
Лектор – д-р Борис Вукович, директор READ Initiative (Research, Education, Accessibility, and Design), директор Національного офісу Канадської мережі доступності (CAN), викладач Школи промислового дизайну Карлтонського університету, викладач освітньої та консультаційної психології Університету Макгілла розповів, як використовується, зокрема, інструментарій WHODAS 2.0 у визначенні освітніх труднощів у учнів та студентів Канади.
Зазначимо, що графік оцінки інвалідності Всесвітньої організації охорони здоров'я (WHODAS 2.0) – це загальний інструмент оцінки, розроблений ВООЗ для забезпечення стандартизованого методу вимірювання стану здоров'я та інвалідності в різних культурах. Він був розроблений на основі повного набору пунктів Міжнародної класифікації функціонування, інвалідності та здоров'я (ICF), які є достатньо надійними та чутливими, щоб виміряти різницю, створену даним втручанням. Це досягається шляхом оцінки однієї і тієї ж особи до і після втручання. Серія систематичних польових досліджень була використана для визначення міжкультурної застосовності, надійності та валідності розкладу, а також його корисності в дослідженнях медичних послуг. WHODAS 2.
З даним графіком в Україні мало хто знайомий у царині надання освітніх послуг особам з ООП. Тому інформація про можливість його використання у практиці для фахівців ІРЦ є цінною інформацією, зважаючи, що він значно простіший у використанні, ніж МКФ (МКФ- ДП), з якою працюють вітчизняні педагоги та лікарі.
Дана інформація також може зацікавити спеціалістів із охорони здоров'я, лікарів, інших медичних працівників (наприклад, спеціалістів з реабілітації, фізіотерапевтів та ерготерапевтів), планувальників політики в галузі охорони здоров'я, суспільствознавців та інших осіб, які беруть участь у дослідженнях з питань інвалідності та здоров'я. Він може представляти особливий інтерес для медичних працівників загального профілю, а також для психіатрів, психологів, неврологів та наркологів, оскільки ставить проблеми психічного здоров'я та наркоманії на рівні основи з іншими сферами загального здоров'я.
Дякуємо організаторам за можливість долучитися до заходу, поставити питання спікерам та отримати вичерпні відповіді.

Олена Воротинцева,
завідувачка РЦПІО ЗІППО

dosvid-canady2