Загальні матеріали

В Україні завершився основний етап PISA

PISA Ukraine

В Україні завершився основний етап PISA (Programme for International Student Assessment, Програма міжнародного оцінювання учнів) – міжнародне дослідження якості освіти, яке започаткувала у 1997 році та координує Організація з економічного співробітництва та розвитку (OECР).

НМТ відбудеться у Києві та у 20 областях України

punkty

Міністерство освіти і науки затвердило перелік населених пунктів України, у яких буде сформовано попередню мережу тимчасових екзаменаційних центрів для проведення національного мультипредметного тесту. Відповідний наказ МОН від 16 травня 2022 року №445 підписав Міністр Сергій Шкарлет.
Перелік населених пунктів, у яких безпекова ситуація дозволяє провести НМТ, визначено обласними військовими адміністраціями на запит МОН.

Незабаром завершується реєстрація на пробне ЗНО

zno

До 22 січня триває реєстрація осіб для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Участь у пробному тестуванні є платною. Цього року вартість складання одного пробного тестудля мешканців Закарпатської області складає 282 грн.

13 січня 2022 року відбулася онлайн нарада обласних координаторів проєкту SELFIE

selfie

13 січня 2022 року відбулася онлайн нарада обласних координаторів проєкту SELFIE, на якій обговорювалися питання запровадження інструменту SELFIE у школах України. Регіональні координатори ділилися досвідом роботи щодо залучення шкіл до цього проєкту, організації навчання шкільних координаторів. На нараді обговорювалися і виклики щодо впровадження проєкту (організаційні, мотиваційні, адміністративні, відсутність офіційних документів МОН, які регламентують впровадження проєкту в області тощо). Тетяна Нанаєва, національний координатор проєкту, закликала більше популяризувати SELFIE серед ЗЗСО, бо інструмент SELFIE допоможе закладам здійснити комплексний самоаналіз та напрацювати стратегічний план дій для покращення цифрової трансформації в закладі, також участь у такому самооцінюванні буде враховуватись при інституційному аудиті.

Сертифікація-2021: завершується основний етап реєстрації

27 січня завершується основний етап реєстрації вчителів початкових класів для участі в сертифікації 2021. На сьогодні 1559 учителів сформували реєстраційні картки-заяви, що становить 77,95% від гранично допустимої кількості учасників цьогорічної сертифікації.

Відбувся круглий стіл "Сертифікація 2020. Секрети успіху, реалії та перспективи"

круглий стіл2Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти спільно з управлінням Державної служби якості освіти України у Закарпатській області 20 січня 2021 року провів круглий стіл «Сертифікація 2020. Секрети успіху, реалії та перспективи» за участі спікерів Гордуз Наталії Олександрівни, заступника начальника управління, начальника відділу інституційного аудиту управління ДСЯО у Закарпатській області, Павлович-Іліньо Зоряни Василівни, завідувача центру ЗНО, інноваційних освітніх технологій та дистанційного навчання ЗІППО, та учителів початкових класів, які успішно пройшли пілотну сертифікацію у 2019 та 2020 роках. Круглий стіл відбувався у режимі онлайн з використанням платформи ZOOM.

Відбувся перший етап сертифікації вчителів

29 лютого відбулось зовнішнє незалежне оцінювання вчителів початкових класів, які беруть участь у цьогорічній сертифікації педагогічних працівників. За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, для участі у тестуванні з’явилися 97,5% від загальної кількості зареєстрованих учасників сертифікації. У Закарпатській області незалежне тестування складали 55 вчителів початкових класів.