Впровадження стандартів якості превентивної освіти

alt
15 лютого 2013 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти було проведено розширену нараду «Впровадження стандартів якості превентивної освіти» методистів районних (міських) відділів(управлінь) освіти райдержадміністрацій та міських рад і директорів базових навчальних закладів Закарпатської області.

У ході проведення наради розглядалися такі питання:

Реалізація Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у 2013 році в Закарпатській області (виступала Грабовська Т.І. – обласний координатор по впровадженню превентивної освіти, завідувач наукового центру інноваційних педагогічних технологій і дистанційного навчання ЗІППО).

Аналіз епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу в Закарпатській області (виступала Брич В.В. – завідувач відділу профілактичної, організаційно-методичної роботи та епідмоніторингу Закарпатського центру з профілактики та боротьби із СНІДом).

Особливості впровадження курсу «Захисти себе від ВІЛ» в загальноосвітніх навчальних закладах області (виступала Грабовська Т.І. – обласний координатор по впровадженню превентивної освіти, завідувач наукового центру інноваційних педагогічних технологій і дистанційного навчання ЗІППО).

Організація позакласної та позашкільної роботи з учнями за програмою «Маршрут Безпеки» (виступала Петрецька М.В. – педагог-організатор середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 м. Ужгорода).

Вимоги до загальноосвітнього навчального закладу щодо його відповідності стандартам якості превентивної освіти (виступала Грабовська Т.І. – обласний координатор по впровадженню превентивної освіти, завідувач наукового центру інноваційних педагогічних технологій і дистанційного навчання ЗІППО).

Роль директора базового навчального закладу у реалізації Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД (виступала Грабовська Т.І. – обласний координатор по впровадженню превентивної освіти, завідувач наукового центру інноваційних педагогічних технологій і дистанційного навчання ЗІППО).

Проведення моніторингу якості превентивної освіти та забезпечення викладання предмета «Основи здоров’я» і курсу «Захисти себе від ВІЛ» у навчальних закладах області (виступала Грабовська Т.І. – обласний координатор по впровадженню превентивної освіти, завідувач наукового центру інноваційних педагогічних технологій і дистанційного навчання ЗІППО). Учасники наради позитивно оцінили ефективність впровадження превентивних проектів в загальноосвітніх навчальних закладах Закарпатської області.

Для подальшої організації роботи в області методисти районних (міських) відділів(управлінь) освіти райдержадміністрацій та міських рад і директори базових навчальних закладів були забезпечені необхідною навчально-методичною літературою:

- книгою «Захисти себе від ВІЛ. Посібник для педагога-тренера»;

- книгою «Захисти себе від ВІЛ. Тренінги життєвих навичок»;

- мультимедійним посібником «Захисти себе від ВІЛ» для вчителів та учнів;

- наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.11.2012 № 1314 „Про затвердження плану заходів з реалізації  проектних заходів щодо виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки”;

- наказом управління освіти та науки обласної державної адміністрації від 05.12.2012 № 724 «Про затвердження плану заходів управління освіти і науки з реалізації проектних заходів щодо виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки».

alt

alt

alt

alt