13 січня 2022 року відбулася онлайн нарада обласних координаторів проєкту SELFIE

selfie

13 січня 2022 року відбулася онлайн нарада обласних координаторів проєкту SELFIE, на якій обговорювалися питання запровадження інструменту SELFIE у школах України. Регіональні координатори ділилися досвідом роботи щодо залучення шкіл до цього проєкту, організації навчання шкільних координаторів. На нараді обговорювалися і виклики щодо впровадження проєкту (організаційні, мотиваційні, адміністративні, відсутність офіційних документів МОН, які регламентують впровадження проєкту в області тощо). Тетяна Нанаєва, національний координатор проєкту, закликала більше популяризувати SELFIE серед ЗЗСО, бо інструмент SELFIE допоможе закладам здійснити комплексний самоаналіз та напрацювати стратегічний план дій для покращення цифрової трансформації в закладі, також участь у такому самооцінюванні буде враховуватись при інституційному аудиті.


Довідка
SELFIE (Self-reflection on Effective Learning by Fostering the Use of Innovative Educational Technologies) – це безкоштовний, простий у використанні онлайн-інструмент для самооцінки закладів освіти, спрямований на те, щоб допомогти оцінити ефективність впровадження інноваційних цифрових технологій в освітньому процесі, з’ясувати, на якому етапі цифрового розвитку знаходиться заклад освіти.
Цей онлайн-інструмент не вимірює та не порівнює знання чи навички користувачів, не оцінює та не порівнює заклади освіти між собою. Він використовується лише для самоаналізу стану цифровізації та ефективності використання цифрових технологій у конкретному закладі освіти.
SELFIE – проєкт Європейської комісії. Інструмент доступний 24 офіційними мовами Європейського Союзу та 7 мовами інших країн.
SELFIE розроблено Спільним дослідницьким центром Єврокомісії (JRC) в тісній співпраці з експертами – представниками закладів освіти, міністерств освіти та дослідницьких інститутів країн ЄС.  Партнерами проєкту також є Європейський фонд освіти (ETF), Європейський центр професійної підготовки та Інститут ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті.
Використання онлайн-інструменту SELFIE надає такі можливості:
• допомога закладам освіти реалізовувати демократичний підхід до управління, втілювати на практиці можливості автономії закладу освіти та академічної свободи;
• організація моніторингу діяльності закладу освіти щодо процесів цифровізації та ефективності використання сучасних цифрових технологій;
• підбір та застосування методики збору інформації для вивчення освітніх та управлінських процесів у закладі освіти;
• використання різних видів і форм контролю відповідно до рівня цифровізації;
• ефективне реагування на зміни та управління ними.
З квітня 2021 року для закладів освіти України також з'явилася можливість користуватися онлайн-інструментом SELFIE українською мовою.
Опитування є анонімним та добровільним. Для учнів воно триватиме не більше 20-30 хвилин, а для вчителів – не більше 40. Загалом на заповнення анкети надається 2 години. Пройти опитування учасники зможуть у будь-який зручний час, на різних цифрових пристроях, як-от на стаціонарних комп'ютерах, ноутбуках, смартфонах чи планшетах.
Після завершення опитування кожен заклад отримає доступ до інтерактивного звіту про результати опитування своїх респондентів, який допоможе проаналізувати поточний стан справ цифровізації.
Наразі SELFIE має понад 1000000 користувачів із 74 країн.

Інформацію підготувала Павлович-Іліньо З.В., завідувачка кабінету ЗНО, інноваційних освітніх технологій та дистанційного навчання, обласний координатор проєкту SELFIE у ЗЗСО Закарпатської області.