Відкрите тренування з техніки пішохідного туризму і спортивного орієнтування зібрало вихованців центру туризму, діток з числа внутрішньо переміщених осіб та всіх бажаючих

tren1

16 травня 2022 року Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді організував і провів відкрите тренування з техніки пішохідного туризму та спортивного орієнтування. Мета – розвиток пішохідного туризму та спортивного орієнтування і популяризація їх на Закарпатті, широке залучення дітей, молоді і населення до занять фізичною культурою та спортом, у тому числі дітей-переселенців, національно-патріотичне виховання молоді та її підготовки до захисту рідної України, підвищення рівня спортивної майстерності гуртківців.

Тренування проходило в лісовому масиві, що в мікрорайоні Шахта. Для вихованців центру туризму, діток з числа внутрішньо переміщених осіб та всіх бажаючих було організовано особисту і командну смугу перешкод з техніки пішохідного туризму, де кожен мав змогу відпрацювати такі туристичні етапи: спуск і підйом спортивним способом, траверс схилу, переправа через яр, горизонтальний маятник, паралельні мотузки, навісна переправа. Подолання всіх етапів проходило під керівництвом досвідченого тренера і методиста ЗЦТКЕСУМ Ростислава Глеби.
Щодо спортивного орієнтування, то тут вихованці Закарпатського центру туризму й гості відкритого тренування мали змогу оволодіти навичками з мікроорієнтування (Лабіринт), виду, де найперше потрібно швидко приймати рішення, а переможцем стає той, хто виграв частки секунди. Цю частину організувала і провела (разом зі своїми вихованцями) керівник гуртка „Спортивне орієнтування" Юлія Більце.
Загалом захід зібрав понад 70 дітей з різних гуртків ЗЦТКЕСУМ: „Пішохідний туризм" (Юліанна Малик, Ростислав Глеба), „Юні туристи-краєзнавці" (Ольга Кононенко, Олександр Самсонов, Ольга Дорчинець), „Історичне краєзнавство" (Віктор Мазур), „Спортивне орієнтування" (Юлія Більце) та дітей і їхніх батьків з Дніпра, Києва, Лисичанська, Харкова тощо.
Відео про захід: https://youtu.be/xN33ymXHEx4ї