Позашкільна освіта

На Закарпатті відбувся 51-й чемпіонат України з пішохідного туризму

51-turyzm-1

6-10 вересня відбулися перші очні змагання з туризму від початку повномасштабної війни. Це були не просто рядові змагання, а 51-й чемпіонат України з пішохідного туризму серед юніорів. Місцем проведення було обрано с. Осій, що на Іршавщині.

Старт на конкурс педагогів-позашкільників

1640854200043Днями кабінет методики виховної та позашкільної роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти провів вебінар для керівників закладів позашкільної освіти, на якому виносилося питання участі талановитих педагогів-позашкільників у Всеукраїнському конкурсі „Джерело творчості”, зокрема у військово-патріотичному напрямі. Метою навчання є організація конкурсу та розкриття творчого потенціалу, самореалізації, демонстрації педагогічних надбань керівників гуртків та застосування ними ефективних форм і методів виховної роботи на заняттях.

Запрошуємо до участі у вебінарі щодо проведення в області І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу "Джерело творчості"

webНа виконання наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації від 19.11.2021 року № 598 „Про проведення в області І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу „Джерело творчості” у 2021/2022 навчальному році" та з метою участі талановитих педагогів закладів позашкільної освіти у Всеукраїнському конкурсі „Джерело творчості” (зокрема, військово-патріотичному напрямі), розкриття їх творчого потенціалу, самореалізації, демонстрації педагогічних надбань та застосування ефективних форм і методів виховної роботи, 13 грудня 2021 року об 11.00 буде проведено вебінар, який буде проведено з використанням платформи ZOOM. Код доступу та ідентифікатор буде надіслано на електронні адреси за годину до початку заходу. Реєстрацію завершено!

Позашкілля – розвиток талантів, база знань, джерело натхнення

1632752149605Мистецтво творчих здібностей і обдарування
дітей знаходиться на кінчиках їхніх пальців.
Від пальців, образно кажучи, виходять найтонші
струмочки, що живлять джерело творчої думки.
                                     Іншими словами: чим більше майстерності
в дитячій долоньці, тим розумнішою є дитина.
В.О. Сухомлинський
В умовах Нової української школи позашкільна освіта – це центр духовного світу дитини, підтримка її інтересів, розвиток творчих потреб. Педагоги позашкілля особливу увагу приділяють формуванню життєвих компетентностей майбутніх громадян нашої країни, враховуючи їхні інтереси, духовні потреби, цінності, рівень вихованості та використовують при цьому інноваційні виховні технології.

Позашкільна освіта у викликах сучасності: досягнення та вектори розвитку

pozawk 1На днях Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації спільно з Міністерством освіти і науки України, Національною академією педагогічних наук України, Державною науковою установою «Інститут модернізації і змісту освіти», Державним закладом вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України провели онлайн Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Позашкільна освіта у викликах сучасності: досягнення та вектори розвитку». Організатори поставили за мету об`єднати науковців та практиків щодо обговорення основних питань функціонування і розвитку позашкільної освіти; розвитку сучасних наукових підходів та інноваційних практик у реалізації завдань позашкільної освіти з урахуванням політики держави й соціокультурних особливостей регіонів; популяризувати досягнення позашкільної освіти, установити професійні контакти та збагатити досвід і поділитися набутим.

Компетентнісний приціл педагогів-позашкільників

work 4

Працівниками кабінету методики виховної та позашкільної роботи інституту післядипломної педагогічної освіти удосконалюється сутність поняття «професійна компетентність керівника гуртка закладу позашкільної освіти. Для організації практичних занять використовуються такі форми роботи, якворкшоп – навчальний захід, на якому учасники отримують знання на основі власноїактивної роботи, самостійно.

Карвінг: працюємо креативно

k1В умовах новогостановлення суспільства розвиваються професійні компетентності керівників гуртків закладів позашкільної освіти. І в цьому їм сприяють заклади післядипломної педагогічної освіти як система структурних складових у взаємозв’язку й постійному розвитку з можливістю корекції цілей і завдань та з урахуванням особливостей, професійних потреб і очікувань слухачів. Під час підвищення кваліфікації педагоги реалізовують свободи вибору змісту, форм і методів науково-дослідницької, методичної, організаційно-педагогічної роботи. Це спонукає їх до креативної діяльності, самоактуалізації та самореалізації кожного педагога.

Форум позашкільників по-артеківськи

pozawk 2

На днях у Міжнародному дитячому центрі «Артек» (Пуща-Водиця) у рамках проєкту професійного розвитку «Толока позашкільників» відбувся форум «Формування національно-культурної ідентичності зростаючої особистості в сучасних умовах» Форум організовано для керівників та методистів закладів позашкільної освіти, викладачів та методистів інститутів післядипломної педагогічної освіти, а також методистів районних/міських методичних центрів (кабінетів).

Виховання як соціальна функція позашкільної освіти в умовах НУШ

pozawk

Сучасне суспільство висуває нові вимоги не тільки до завдань, змісту, забезпечення освіти, але й до особистості педагога. Задля підвищення ефективності освітнього процесу, професійного здійснення навчання, необхідні знання та уміле використання різноманітних методів та форм організації педагогічного процесу.

Визначено найкращих керівників гуртків

dzh tv 1

На днях у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти проведено підсумки ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів ,,Джерело творчості” у номінації „Керівник гуртка – 2019”.