Охорона праці

На сторожі охорони життя і здоровʼя

ohorprac2

У сучасних умовах проблеми безпеки життєдіяльності й захисту людини, суспільства і територій від негативного впливу небезпек набули особливої гостроти й актуальності. Саме тому Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти 27 вересня проведено обласний семінар „Організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти". У роботі семінару взяли участь відповідальні за охорону праці у відділах (управліннях) освіти територіальних громад області, посадові особи освітніх установ Ужгородського району та керівники закладів освіти Свалявської міської ради.

Навчання посадових осіб освітніх установ з охорони праці

op 2Навчання посадових осіб освітніх установ з охорони праці під час загальнонаціонального карантину проводилось дистанційно. Слухачі навчання самостійно опрацювали наступні теми навчального плану: основні законодавчі та нормативно-правові акти з охорони праці в галузі освіти; пожежна безпека; електробезпека в закладах освіти; гігієна праці, профілактика професійних отруєнь і захворювань; надання першої домедичної допомоги потерпілим у разі нещасного випадку; профілактика травматизму невиробничого характеру; травматизм у побуті; служба охорони праці; атестація робочих місць за умовами праці; порядок проведення навчання і перевірки знань з питань ОП та БЖД в закладах, установах, організаціях, підприємствах, що належать до сфери управління МОН України; організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти.

Навчання посадових осіб освітніх установ області з питань охорони праці

op

Уже 12 років поспіль Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти організовує і проводить навчання посадових осіб освітніх установ області з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. Навчання здійснюється згідно з Типовим тематичним планом і програмою навчання з питань охорони праці посадових осіб, що передбачає вивчення законодавства України про працю та охорону праці, про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, організаціях, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу. Особлива увага приділяється вивченню організації роботи з охорони праці в галузі освіти, пожежної безпеки, електробезпеки та гігієни праці.
Цього тижня на базі інституту проходили навчання посадові особи освітніх установ м. Ужгорода. Після завершення навчання та перевірки знань комісією, створеною наказом Управління Держпраці в Закарпатські області, слухачі отримали посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Семінар-навчання з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах освіти

oxorona 1

Нещодавно на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-навчання працівників управлінь та відділів освіти райдержадміністрацій та міських рад, відповідальних за охорону праці та безпеку життєдіяльності в закладах освіти.
Відкрив семінар і виступив з питанням Законодавства України про охорону праці та відповідальності за порушення законодавства з охорони праці Богдан Дорош, начальник управління Держпраці у Закарпатській області.

Охорона праці та безпека життєдіяльності в освітніх закладах області

Днями на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-навчання працівників управлінь та відділів освіти райдержадміністрацій та міських рад, відповідальних за охорону праці та безпеку життєдіяльності в освітніх закладах області.
Відкрив семінар Райхель Йосип Антонович, начальник служби технічного нагляду за будівлями та капітальним ремонтом департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, який виступив з питанням організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах освіти області.