Навчити плавати кожногоЩороку в Україні трапляються числення нещасні випадки на воді через невміння доросли і дітей плавати, відсутність навичок поводження у водному середовищі. Міністерство освіти і науки виступило з ініціативою щодо запровадження з 2013 року загальнодержавної акції «Урок плавання».
У листі до голів місцевих адміністрацій та під час прес-конференції Міністр Д.В.Табачник підкреслив, що «ця ініціатива зумовлена тим, що кількість дітей, які щороку втрачають життя через необережне поводження у воді, є сумною статистикою. Тож просимо підтримати загальнодержавну акцію та зайняти переконливу позицію при розробленні та затвердженні місцевих заходів, пов’язаних з уроком плавання. При цьому доцільно врахувати досвід, напрацьований в інших регіонах». Міністр зазначив,що успішно впроваджується програма обов’язкового навчанню плаванню учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів у містах Черкасах, Дніпропетровську, Тернополі.
Ініціатива міністерства підтримана і Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти. Для вжиття заходів з навчання учнів дошкільних та початкових класів до навчальних планів курсової підготовки передбачено опанування методики оволодіння дітьми плавання. Це забезпечить підвищення їхньої рухової активності, сприятиме загартуванню, лікувально-профілактичним діям.
Вже перші сто працівників дошкільних установ та вчителів 1-4 класів у ході курсової перепідготовки мали змогу ознайомитися з методикою навчання плаванню. І не тільки теоретично, а й практично. Вони відвідали уроки плавання у басейні гімназії м. Ужгорода, переймали досвід роботи тутешніх вчителів фізичного виховання, мали змогу безпосередньо опанувати правила поведінки на воді.