Фізична культура

Педагогічний досвід учасника конкурсу «Учитель року – 2018» Мельника Нікіти Миколайовича

1Часто вчителі фізичної культури у закладах загальної середньої освіти стикаються з проблемою вивчення учнями такого складного технічного елементу, як подвійний крок у баскетболі. У пошуках полегшення умов вивчення розкладають різні предмети на першому та другому кроці, вчать виконувати кроком (що є порушенням правил баскетболу) і витрачають на це досить багато навчального часу. Метод, який під час конкурсу застосував я називається вивчення подвійного кроку від зворотнього. Завдяки цьому методу в учнів з’являється руховий навик, замість обдумування кожної дії. Так дітей навчати можна фронтальним та індивідуальним методам в залежності від умов та інвентаря.

Особливості викладання фізичної культури

osoblyvostifizry1

11 вересня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний семінар «Викладання фізичної культури та предмета «Захист вітчизни» у 2014-2015 навчальному році. Особливості організації та проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи» для фахівців із фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни» відділів (управлінь) освіти і керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів фізичної культури та предмета «Захисту Вітчизни».

Змагалися кращі спортсмени області

1 лютого на базі гімназії м. Ужгорода пройшов ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури. У стінах закладу зібралися 38 кращих спортсменів загальноосвітніх шкіл області, які приїхали боротися за звання найсильнішого спортсмена краю.

Змагання юних велосипедистів

У рамках святкування Дня фізичної культури та спорту у селах Мала та Велика Добронь, Сторожниця, Кам’яниця та селищі Середнє Ужгородського району відбулися змагання першості району з велосипедних видів спорту. Захід проводився з метою залучення дітей, молоді та громадськості району до занять із фізичної культури,  зокрема, велоспорту як однієї з форм активного дозвілля.

Методичні рекомендації щодо вивчення фізичної культури у 2013-2014 навчальному році

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» у 2013/2014 навчальному році 5 класи загальноосвітніх навчальних закладів перейдуть на навчання за новими програмами для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з якими можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України за адресою: www.mon.gov.ua.

Рятувальникам росте гідна зміна

На базі школи-інтернату смт. В.Березний Закарпатської області пройшов Х обласний збір-змагання юних рятувальників Закарпатського відділення «Школа безпеки». З’їхалося сюди продемонструвати свої спортивні навички представники 18 команд (126 учасників) з міст та районів області, які пройшли суворий відбір на районних змаганнях. Слід наголосити, що одним із завдань щорічного проведення змагань є популяризація здорового та безпечного способу життя серед дітей та молоді, формування у них життєвих умінь та навичок щодо виживання в екстремальних ситуаціях, а також з метою пропаганди професії рятувальника. Не виключеною є можливість, що у майбутньому при виборі професії підлітки зупиняться саме на цій нелегкій, але дуже важливій для суспільства справі рятувальника.

МЕДАЛІ ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ З ПАУЕРЛІФТИНГУ У СТУДЕНТІВ УЖНУУ литовському місті Каунас пройшов чемпіонат світу з пауерліфтингу в жимі лежачи, в якому у складі збірної команди України взяли участь троє представників УжНУ: студентка факультету здоров’я людини Єлизавета Бан, студент математичного факультету Євген Криса та їхній тренер, старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту Андрій Федорішко. Обидва студенти-спортсмени займаються в університетській секції атлетизму і представляють ФСТ «Динамо».

Навчити плавати кожногоЩороку в Україні трапляються числення нещасні випадки на воді через невміння доросли і дітей плавати, відсутність навичок поводження у водному середовищі. Міністерство освіти і науки виступило з ініціативою щодо запровадження з 2013 року загальнодержавної акції «Урок плавання».