Загальні матеріали

Освітня реформа у галузі „Природознавство”: підготовка педагогів до нового навчального року

pryrodozn1

Головною особливістю навчального року, що розпочався, є, звичайно (не враховуючи ситуації з воєнним станом), початок реалізації принципів та завдань Державного освітнього стандарту в базовій середній освіті, що відображають потреби сучасного суспільства. Це змушує педагогів переходити до навчання за новими принципами, змістом та методиками, що означає на практиці зміну власних професійних стереотипів, певних методичних пріоритетів у викладанні.

Засади Концепції Нової української школи в галузі „Природознавство”: особливості впровадження у базовій середній освіті (5 клас)

pidsumkynush-1

Як відомо, у 2022/2023 навчальному році одним із важливих завдань розвитку вітчизняної освіти буде подальше впровадження реформи „Нова українська школа", – вже не тільки в початковій, але й в адаптаційному освітньому циклі базової школи.

Data Vizualization Meetup

IT 2Як створювати логотипи, що допомагають зрозуміти суть бізнесу чи організації, будувати графіки, які легко сприймаються, – про це та багато іншого сьогодні говорили на Data Vizualization Meetup, який відбувся у залі Вченої ради УжНУ, що на пл. Народній. Учасниками мітапу були студенти, викладачі, а також учні закладів освіти м. Ужгорода, зокрема Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №15. Про візуалізацію медичних даних розповів Володимир Довганич, Senior Engineer MSI, використовуючи Google meet. Цікавою та пізнавальною була розповідь Віктора Ороса, завідувача кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, у якій доповідач окреслив одну із можливостей програми Excel, а зокрема візуалізацію геоданих. Переможниця конкурсу «Кращий студент Закарпаття 2014» Мар’яна Туряниця презентувала візуалізацію даних у рекламі.
Серед тем заходу також звучали візуалізація даних в IT індустрії та економіці, програмуванні та використання бібліотеки Ant Design Charts для візуалізації даних.
Учні ЗЗСО з цікавістю сприймали доповідь, і точно дехто з присутніх уже обрав для себе майбутню сферу діяльності – ІТ.

Підготовка до нового навчального року вчителів природничо-математичних дисциплін

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти 26 серпня відбулася інструктивно-методична нарада «Актуальні питання організації навчально-виховного процесу та викладання предметів природничо-математичного циклу», зокрема інформатики, математики, фізики та астрономії.

Природознавство, 5 клас (2014-2015 н.р.)

«Природознавство» – предмет, який поєднує в собі елементи знань з біології, географії, фізики, хімії, астрономії та екології. Він завершує природничо-наукову складову предмета «Природознавство» початкової школи і є пропедевтикою для систематичних курсів фізики, хімії, біології, географії та астрономії в основній школі. Зміст і методика природознавства формують цілісне сприйняття навколишнього світу, екологічну грамотність і відрізняються практичною спрямованістю.

Перспективний педагогічний досвід: від теорії до практики

seminar28-11-1

28 листопада 2013 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся міжрайонний постійно діючий семінар завідувачів та методистів Р(М) МК відділів (управлінь) освіти, які відповідають за природничо-математичні дисципліни «Перспективний педагогічний досвід: від теорії до практики».

Творчий підхід до викладання природничо-математичних дисциплін

21 жовтня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася науково-практична конференція вчителів природничо-математичних дисциплін на тему: «Особливості викладання природничо-математичних дисциплін в сучасних умовах: організаційний та методичний аспект»

Сучасні аспекти розвитку природничо-математичних дисциплін

1 жовтня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся інструктивно-методичний семінар-нарада методистів РМК та ММК (управлінь) освіти, які відповідають за природничо-математичні дисципліни з теми: «Актуальні проблеми організації навчально-виховного процесу та викладання предметів природничо-математичного циклу в загальноосвітніх навчальних закладах області в 2013-2014 н.р.».
Із привітанням до учасників семінару звернувся Петечук Василь Михайлович, заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти, який привітав учасників із професійним святом – Днем працівників освіти та розповів присутнім про нову структуру, зміст та організацію роботи  ЗІППО.

Всеукраїнська школа новаторства

13 грудня відбулася Всеукраїнська Інтернет он-лайн конференція «Всеукраїнська школа новаторства керівних, науково-педагогічних і педагогічних працівників як форма підвищення фахової майстерності: проблеми, перспективи розвитку».

 

Семінар-нарада методистів

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся науково-практичний семінар-нарада методистів районних (міських) методичних кабінетів, відділів (управлінь) освіти «Викладання природничо-математичних дисциплін в умовах профілізації старшої школи»