Пластична драма «Світ, що тримається світлом»

mimy 007

Фразу «Краса врятує світ» життя переосмислило на «Любов врятує світ». Любов до близьких, далеких, любов до рідної землі, до всієї нашої планети. А починається така рятівна любов з маленького промінчика світла, який кожен може і повинен запалити у своїй душі.
Саме цю думку і намагалися донести до глядачів вихованці студії пантоміми «Енергія-мім» у виставі «Світ, що тримається світлом».

Глибоко філософська постановка була, разом з тим, простою, доступною навіть для юного глядача. Треба було лишень відкрити своє серце і дивитися. Вистава проходила на початку грудня у великій залі ПАДІЮНу. Глядачі – учні шкіл міста. Та, на жаль, багато хто з них так і не осягнув найважливішого вміння – вміння слухати. Поміж дітей вирізнялися ті, хто прийшов сюди, аби щось здобути, а не просто прогуляти уроки. Придивившись, можна було впізнати, що це діти, які відвідують різні гуртки ПАДІЮНу. Той, хто вміє творити сам, завжди з повагою ставиться до творчості інших, а ще – живе у світі яскравішому, наповненому, цікавому.
А вистава тим часом розгорталася. Силі і витримці юних акторів можна було повчитися. Незважаючи на активне перешіптування тих, кого цікавили зовсім інші проблеми, артисти грали на повну. Чудова пластика, вдало підібрана музика, талановито втілені образи… Тут було від чого отримати насолоду. Жанр «пластична драма», як було заявлено в афіші, цілковито відповідав тому, що можна було побачити на сцені. Вихованці студії пантоміми не вперше вражають. Їх постановки завжди глибокі і високопрофесійні.
Діти під керівництвом Марини Шайбнер вчаться не тільки сценічному мистецтву, пластиці рухів, не просто грають у виставах – вони самі є творцями цих вистав. Складання сюжету, обдумовування рухів, жестів, костюмів, реквізитів, підбирання музики – все це твориться тут. А ще діти вчаться дослухатися до себе, до світу, їм легко виразити свої почуття.
Хочеться подякувати за ті промінчики, якими юні актори щедро осяяли глядацьку залу. Віват, актори!

Олеся Маркович