Методичні матеріали, статті

Розмови дітей про війну

childrens-work

Повномасштабна війна, яку росія веде проти України, змушує суспільство перебувати у сильному напруженні. За таких умов істотно зростає роль психологічної служби системи освіти, яка має забезпечувати своєчасне надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до вимог часу.
Кабінет практичної психології та соціальної роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти щотижня проводить онлайн-нараду працівників психологічної служби для обміну досвідом з надання соціально-психологічної допомоги учасникам освітнього процесу закладів освіти Закарпатської області та внутрішньо переміщеним особам у період воєнних дій.

Як мотивувати дитину до навчання під час карантину

qFFAКарантин – це не канікули, для багатьох батьків та учителів це, щонайменше, виклик. Організація дистанційного навчання виявилася непростим завданням.
Ні для кого не секрет, що далеко не усім дітям подобається вчитися. Перебування вдома на карантині діти сприймають як канікули. Це сприяє розслабленню і бажанню розважатися, та аж ніяк не вчитися. Проте, навіть за таких умов, навчання необхідно продовжувати, щоб потім не виникало суттєвих труднощів у засвоєнні навчального матеріалу.
Чи можна цьому зарадити? Можна! Звісно, змушувати вчитися, розповідаючи про те, що це дуже корисно та колись у майбутньому точно знадобиться – це не завжди дієвий спосіб досягти мети.

Батьки&діти: гармонія взаємодії під час тривалого перебування в обмеженому просторі у період соціального дистанціювання

porПро спалах захворювання на COVID-19, спричиненого коронавірусом (SARS-CoV-2) зараз повідомляють в усьому світі. Потік інформації навколо теми пандемії підіймає тривогу майже у кожного. Повідомлення ЗМІ та інша тривожна інформація доходить також і до багатьох дітей. Зображення людей у ​​захисних костюмах та дихальних масках виглядають загрозливо, лякають. Водночас життя продовжується, хоча й у стінах власного житла: дорослі працюють віддалено, діти змушені продовжувати навчання дистанційно.

Переглянути статтю

Підготувала методист центру практичної психології
і соціальної роботи ЗІППО Ганна Ребрей