Українська мова та література

Завершилося навчання вчителів мовно-літературної галузі, які здійснюватимуть освітній процес у 5 класі

zav-navch-ukr-1

На базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти успішно завершилося навчання вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури, які зараз здійснюють освітній процес у 5 класі та забезпечують реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти.

Заняття для вчителів української мови та літератури

ukr3108-1

 

Нова українська школа вимагає реалізації інноваційних педагогічних, методичних, навчальних, інформаційно-комунікаційних, наочних та інших інструментів навчання, що базуються на компетентнісному, особистісно орієнтованому та діяльнісному підходах. Одним із напрямів реформування освіти є компетентний учитель, готовий до змін. Цих змін вимагає суспільство, учні, батьки, саме життя.

Методичні рекомендації щодо вивчення Української мови в закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році

metodychni-recomebdaciiМетою освіти Закон визначає «всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей». Отже, в результативній частині акценти зміщено із засвоєння знань і набуття конкретних умінь та навичок на розвиток компетентної мовної особистості учня, його інтелектуальних і творчих здібностей, ціннісних орієнтацій, системи ставлень.

Кейс для вчителів української мови, які викладатимуть у 5 класі з навчанням угорською мовою закладів загальної середньої освіти у 2022/2023 н. р.

metodychni-recomebdacii

Нова українська школа регламентує нові пошуки, зміни в галузі освіти, зокрема мовної, відповідно до суспільних потреб формування національно свідомої, духовно багатої, творчої особистості, здатної орієнтуватися в інформаційному потоці, ефективно спілкуватися в різних мовленнєвих ситуаціях тощо.

Завершилося навчання вчителів української мови та літератури, які здійснюватимуть освітній процес у 5 класі

hnatkovych1

На базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти завершилося навчання вчителів української мови та літератури, які здійснюватимуть освітній процес у 5 класі та забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти. Адже Нова українська школа потребує саме вмотивованого модератора в освітньому процесі. Щоб навчати по-новому, вчитель повинен отримати свободу дій – обирати навчальні матеріали, імпровізувати та експериментувати. Саме про це, а також про нові методи, форми, принципи освітнього процесу, використання інформаційних технологій говорили та практикували слухачі курсів.

З любов’ю до рідного слова. Третій тур ХXIІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика

1639377141129З особливим почуттям любові до рідного слова з’їхалися до Ужгорода закарпатські учні та учениці, студенти. 10 грудня у аудиторіях Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулися конкурсні змагання учасників третього етапу ХXIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика. У зв’язку з карантинними обмеженнями, відкриття Конкурсу відбулося без традиційних урочистостей. Усі учасники пройшли температурні тести, обов’язковими були маски, дотримання певних дистанцій та інші процедурні умови, що випливають з урядових вимог щодо забезпечення профілактики COVID-19.
Конкурс проводиться під егідою Міністерства освіти і науки України та Міжнародної ліги українських меценатів, створеної українським підприємцем та меценатом Петром Яциком.

Відбувся обласний етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка

1638533103781„Мова – життя духовного основа”, – казав Максим Рильський, і це дійсно так. Слово – це знають історики, літератори, політологи та психологи – володіє енергією душ, воно відроджує пустелю, зцілює людей та народи, здатне надихати на працю та героїзм. На слові вибудовується духовний світ епохи та націй, його, як інструмент, застосовують у багатьох сферах функціонування суспільства. І з часом роль слова в житті людини тільки зростає.
Саме тому конкурси мови стають все популярнішими у світі. Ось і престижний Міжнародний мовно-літературний конкурс ім.Тараса Шевченка, який проводиться вже понад десять років, завойовує все більшу прихильність у студентської та учнівської молоді.

Нова школа потребує нового вчителя

фішкаДосягнення нових цілей української школи потребує постійного пошуку шляхів модернізації змісту освіти, що вимагає реалізації принципово нових педагогічних, методичних інструментів, які мають ґрунтуватися на особистісно орієнтованому та компетентнісному підходах до навчання. Нова школа потребує нового вчителя – коуча, фасилітатора, тьютора, модератора в індивідуальній освітній траєкторії дитини. Саме тому з 25 жовтня по 3 листопада 2021 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти пройшло навчання найкращих педагогів мовно-літературної освітньої галузі, які як тренери НУШ будуть здійснювати підвищення кваліфікації вчителів закладів загальної середньої освіти, що забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти.
Онлайн-навчання відбулося за різними напрямами: професійна діяльність учителя (формування ключових та предметних (галузевих) компетентностей відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти „Нова українська школа”), організація інклюзивного навчання, використання цифрових технологій та технологій дистанційного навчання.

Сльоза омиває душу

4

Невеличке українське містечко Чорнобиль, що потопало в зелені, у вишнях та яблунях. Дочорнобильський світ – спокійний, неквапливий, занурений у поблажливу благодушність. Здавалося, що тут гармонійно злилися краса поліської природи і сховані в бетон чотири блоки АЕС. Трагедія сталася 26 квітня 1986 року.

Зустріч із відомим українознавцем

IMG 5719

5 квітня в актовій залі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти на запрошення Тетяни Гнаткович, завідувача кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, кандидата педагогічних наук, відбулася зустріч із мовознавцем, телеведучим, автором багатьох підручників та посібників Олександром Авраменко, доцентом Київського університету імені Бориса Грінченка, завідувачем кафедри гуманітарних дисциплін Технічного ліцею НТР „КПІ”. Присутні у залі – кращі представники українських філологів Закарпатської області та учні 10-11 класів Ужгородської загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих дисциплін Закарпатської обласної ради (директор О.Т. Іщенко), навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І ступеня з угорською мовою навчання - угорськомовна гімназія" Ужгородської міської ради Закарпатської області (директор П.П. Ковач).