Загальна інформація

Актуальні питання організації виховного процесу в закладах освіти

orhvyh1

Перед освітянами стоїть важливе завдання – об'єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння, співробітництва щодо захисту прав та свобод, формування у дітей ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки.

Вебінар «Формувння освітньої програми закладу загальної середньої освіти»

webinar-button

Сьогодні до вебінару «Формувння освітньої програми закладу загальної середньої освіти», що проводився Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти, долучилася начальниця управління Державної служби якості освіти Марія Сігетій з тим, щоб проінформувати керівників ЗЗСО про зміни у підходах до сертифікації учителів початкових класів, закликати їх сприяти ініціативі вчителя проходити сертифікацію. Сертифікація – запорука зростання професійної майстерності вчителя.

Оновлені підходи до оцінювання навчальних досягнень учнів

cinyk000

Оцінювання навчальних досягнень учнів – важливий інструмент забезпечення якості освітнього процесу. Заклади загальної середньої освіти, одержавши реальну академічну автономію, працюють над розбудовою внутрішньої системи якості освіти.

Про нові підходи до складання навчальних планів на 2022/2023 н.р.

webinar0206-1

Заклади загальної середньої освіти одержали реальну академічну автономію, яка визначає їхню особливість і унікальність щодо надання послуг із здобуття початкової, базової середньої та профільної середньої освіти.

Стартувало підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЦПР ПП

cp 4Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти спільно з Українським інститутом розвитку освіти розпочав курси підвищення кваліфікації працівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників. У програмі курсів використання професійних стандартів у роботі центрів, вимоги щодо документації та планування роботи, співпраця центрів з іншими установами та організаціями, координація діяльності професійних спільнот педагогічних працівників.

Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності

13 грудня відбувся обласний вебінар для шкільних бібліотекарів „Краєзнавча робота шкільної бібліотеки як складова культурно-історичного та патріотичного виховання дітей та учнівської молоді”. Вебінар був присвячений підбиттю підсумків Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек „Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності”.

Супервізія та супервізор: сучасні виклики

зображення viber 2021-09-09 16-09-30-345Сьогодні проведено вебінар "Супервізія у ЗЗСО" для працівників управлінь, відділів освіти територіальних громад, центрів професійного розвитку педагогічних працівників. Спікери Січка В.І., ст. викладач кафедри педагогіки та психології ЗІППО, Ціник О.В., завідувач кабінету координаційно-методичної діяльності ЗІППО, висвітлити поняття супервізія та супервізор, ознайомили з нормативною базою з даного питання, зупинилися на особливостях підходу до відбору кандидатів на навчання із питань проведення супервізії у ЗЗСО.

Переглянути презентацію 1

Переглянути презентацію 2

Готуємося до пілотування модельної навчальної програми "Культура добросусідства для 5-6 класів"

kd 1З 11 по 15 серпня у місті Ірпінь Київської області проходить методичний семінар-тренінг з пілотування модельної навчальної програми "Культура добросусідства для 5-6 класів", рекомендованої МОН України у 2021/2022 році. Програма є складником наскрізного курсу "Культура добросусідства", розробленого для різних ланок освіти - від дошкілля до освіти дорослих. Цей курс спрямований на розвиток освіти впродовж життя, демократизацію освітнього середовища, підтримку міжкультурної і миротворчої освіти та широкої соціальної інклюзії. Від Закарпатської області на навчання запрошені представники пілотних закладів освіти – Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8, Ганичівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів Нересницької  ОТГ Тячівського району та методист ЗІППО.

Презентація досягнення експерименту з багатомовної освіти

зображення viber 2021-06-24 10-36-41Вчора, 23 червня, у м. Києві відбулася конференція «Презентація досягнення експерименту з багатомовної освіти» за підтримки ВКНМ ОБСЄ. У заході взяли участь Галина Шумицька, декан філологічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет» та Олена Ціник, завідувач кабінету координаційно-методичної діяльності ЗІППО. Пані Галина, як науковий керівник, представила досягнення експерименту з багатомовної освіти в Закарпатській області. На конференції був презентований посібник «Успішні практики багатомовної освіти в Україні», в якому викладено результати Всеукраїнського експерименту з формування багатомовності вихованців закладів дошкільної освіти та учнів закладів загальної середньої освіти. Велика подяка координатору експерименту у Закарпатській області Андріанні Лукач, педагогічним колективам та керівникам закладів освіти, які брали участь в експерименті, зокрема Ужгородський ЗДО №42 «Джерельце» (Оксана Касинець), Ужгородська СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 (Марія Фединець), Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 імені Жігмонда Перені (Габріелла Гомокі), Білоцерківська ЗОШ І-ІІІ ступенів (Михайло Климентєв).