Аудиторія художньо-естетичних дисциплін та духовно-морального спрямування

Нові підходи до викладання предметів художньо-естетичних дисциплін та предметів духовно-морального спрямування

Image-126-27 серпня та 02 вересня проводилися вебінари щодо організації освітнього процесу та викладання художньо-естетичних дисциплін, предметів духовно-морального спрямування в закладах освіти у 2021/2022 н.р.
На вебінарі вчителів з художньо-естетичних дисциплін Жабляк Марія Дмитрівна, методист кабінету координаційно-методичної діяльності звернула увагу на те, що Нова українська школа приділяє значну увагу розвитку творчості (креативності) та емоційного інтелекту – наскрізних умінь особистості, необхідних їй упродовж життя (за висновками світових експертів) та визначених Законом України „Про освіту” (стаття 12), якостей, що активно розвиваються у процесі таких видів мистецької діяльності як спів, малювання, гра на дитячих музичних інструментах, імпровізація, інсценізація, активне сприймання творів мистецтва для розуміння їх впливу на людину.

Відбулася XІІІ Всеукраїнська олімпіада „Юні знавці Біблії”

IMG-3c0e08ddfe18a039dd8e1f2c6f3bd78b-VУ Національному університеті „Острозька академія” відбулася XІІІ Всеукраїнська олімпіада „Юні знавці Біблії”. Олімпіадапроходила в онлайн-форматіу три етапи під загальною назвою „Земля – наш великий і прекрасний дім, подарований Богом. Піклуймося про довкілля разом”.
Від Закарпатської області своє дослідження представив Іван Пийтер, учень 8 класу Крайниківського ЗЗСО І-ІІІ ст., який захищав своє дослідження Святого Письма „Людина може перетворити на рай всю Землю лише тоді, коли вона носитиме рай у собі самій” (Луки 17:21).
Приємно відзначити, що на заключному етапі Олімпіади наш учень став призером, отримав І місце та нагороджений дипломом І ступеня та Орденом фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира.
Щиро вітаємо всіх учасників та переможців олімпіади!

Духовне зростання школярів – мета предметів духовно-морального спрямування

IMG-60cb8ca76e32b86745f0c601716c9637-VНайвища майстерність педагога – це вміння спрямувати духовні сили дитини на творення радості для інших людей.
Василь Сухомлинський
29 березня відбувся обласний вебінар «Про проведення олімпіади «Юні знавці Біблії», «Знавці Біблії», «Про організацію ІІ з’їзду вчителів з предметів духовно-морального спрямування».

Триває Конкурс "Учитель року предметів духовно-морального спрямування"

20 та 27 березня 2021 року Національний університет «Острозька академія» проводить XV Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» в онлайн форматі серед вихователів закладів дошкільної освіти, вчителів закладів загальної середньої освіти, викладачів закладів професійно-технічної і вищої освіти України, які викладають предмети духовно-морального спрямування, а саме: «Етика», «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Людина і світ», «Людина і суспільство» та ін.
Конкурс «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» має на меті привернути увагу українського суспільства до вихователя, вчителя, викладача, який викладає предмети духовно-морального спрямування, сприяти його професійному становленню, обміну досвідом, зростанню професійної майстерності.
Наскрізна тема конкурсу – «Земля – наш великий і прекрасний дім, подарований Богом.Піклуймося про довкілля разом», а лейтмотив – екологія як ціннісне ставлення до себе, людини, сім'ї, природи тощо.
Закарпатську область представляє учитель Худлівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. Ужгородського району Лехман Ірина Сергіївна, учитель курсу «Основи християнської етики» у 4-6 класах (тема уроку «Бог – добрий творець. Біблія про створення світу»). Переможців буде визначено 3 квітня. Тож бажаємо легкої перемоги!
 

Відбудеться обласний вебінар "Про проведення олімпіади "Юні знавці Біблії"

4dda0e488c3320ce70300e2ac5ad2b0fЗакарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти повідомляє, що 29 березня 2021 року о 15.00 год відбудеться обласний вебінар "Про проведення олімпіади "Юні знавці Біблії". Вебінар буде проведено з використанням платформи ZOOM. Код доступу та ідентифікатор буде надіслано на електронні адреси за годину до початку заходу.
Кількість учасників обмежена – 95 осіб.

 

Проведено "Школу музичного керівника"

изображение viber 2021-02-02 20-54-22«Музичне виховання – це не виховання музиканта,
а, насамперед, виховання людини»
В.А. Сухомлинський

Науковим керівником «Школи музичного керівника» є завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО, кандидат педагогічних наук (доктор філософії (PhD), доцент, відмінник освіти України, член Національної Ліги композиторів України Марія Баяновська, а координатором була Марія Жабляк, методист кабінету координаційно-методичної діяльності Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, відмінник освіти України.

Майстер-клас «Нетрадиційні техніки малювання на уроках образотворчого мистецтва та мистецтва»

OBRВикористання нетрадиційних розвивальних технік на уроках з образотворчого мистецтва має велике значення для художньо-естетичного розвитку та розвитку емоційної чутливості дітей, формування стійкого інтересу до образотворчої діяльності, розвитку практичної умілості та вправності. Учні вчаться долати сором'язливість, страх перед малюванням, проявляють свої здібності, обдарування, уяву та фантазії.