«Голуб миру» об’єднує громаду

19 вересня на площі Театральній у місті Ужгороді за сприяння Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації та Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася Flash mob акція «Молитва за Україну» в рамках Всеукраїнської освітньої кампанії «Голуб миру», присвяченої Міжнародному дню миру.

МИР – це слово, яке стало найактуальнішим у свідомості мільйонів українців. Ще донедавна наші діти знали про жахіття війни з книжок та кінофільмів, а сьогодні вона увірвалася у наше налагоджене життя. Неоголошена війна забирає життя найкращих синів неньки-України, травмує психіку мільйонів людей, руйнує міста і села.
Акція, яку ініціював та організував Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти, покликана віднайти у серцях пересічних краян розуміння та віру, терпіння та мудрість, розвіяти сумніви та ствердити переконання.
Педагогічні та науково-педагогічні працівники Закарпатського краю, які приєдналися до акції, внесли і свою маленьку частку у перемогу та відродження України. Навчаючи та виховуючи молоде покоління, освітяни змалечку прищеплюють любов до своєї країни, виховують почуття патріотизму та повагу до славних традицій пращурів.
«Молитва за Україну» – це духовне надбання українців. Упродовж десятків років вона лунала як заклик до миру, єднання та волі. Молитву виконували кращі представники освітянської громади області, одягнені у національні строї. Виконавці, затамувавши подих, на одному диханні і з неймовірним піднесенням виконали «другий» гімн України. Слова молитви змушують задуматися, переосмислити зроблене, переоцінити прийдешнє. Захід зачарував присутніх незабутнім виконанням. Виконавці передали часточку свого емоційного ентузіазму та подарували всім незабутні хвилини.
Перехожі отримували листівки з молитвою та приєднувалися до акції.
Цей захід показав, що лише спільні зусилля, наполегливість, віра у перемогу, рішучість та споконвічне прагнення до єдності і незалежності українського народу допоможуть вистояти у цій нелегкій боротьбі.
Мирного неба вам, поважні краяни Закарпаття!