Міжнародна діяльність

Весняна естафета: update

PSX 20200311 214053

Продовжуємо весняну естафету проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США й Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси. Четверо предстаників Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти 10 березня взяли участь у дводенному тренінгу.

Весняне навчання. У всіх смислах

sp 1

Перше знайомство з неймовірно професійною командою проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США й Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси. Перші навички, означені метою проекту, – впровадження сталої моделі інтеграції навичок критичного сприйняття інформації в навчальний процес закладів загальної середньої освіти.

Україна – Румунія: сусіди чи рідня?

rum 2І те, і інше, звісно. У цьому ще раз переконалися у ході зустрічі в Педагогічному ліцеї імені Тараса Шевченка м. Сігет Мармацієй повіту Марамуреш в Румунії, що гостинно прийняв учасників круглого столу «Про активізацію українсько-румунської прикордонної співпраці в освітній та екологічній сферах». З особливою повагою директор ліцею Василь Куреляк разом з педколективом сприяли тому, щоб усі почувалися, як удома, і щоб взаємна зацікавленість співпрацювати отримала конкретну програму дій сторін, представлених за круглим столом. А це і Союз українців Румунії в особі Миколи Мирослава Петрецького, і Карпатський біосферний заповідник в особі заступника директора Федора Гамори, і Благодійний фонд «Освіта» в особі Мирослави Качур, і Міністерство Освіти Румунії в особі міністерського радника з питань освіти національних меншин Елвіри Кодря, і мерія Сігету в особі помічника депутата Божук Даніели, і Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти, у складі делегації якого були заступник директора Оксана Іваць, професор кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти Василь Химинець та завідувач цієї ж кафедри Борис Качур.
Щиро сподіваємося, що Меморандум, який уклали в ході зустрічі, не просто «узаконить» взаємини, а розвине їх через конкретні справи. І найперше, що домовилися зробити вже: обладнати кабінет української мови й літератури в єдиному в Румунії закладі з українською мовою навчання – Педагогічному ліцеї ім. Тараса Шевченка.

«Ні» неправдивій інформації! Не вір - перевір!

ir 1

Сьогодні, 3 березня, педагогічні працівники Закарпаття взяли участь у першому етапі дводенного навчання у рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який проходить у Києві за підтримки міжнародної організації IREX у партнерстві з АУП та МОН України.
Мета проєкту - розвивати критичне мислення сучасної молоді, формувати вміння орієнтуватися в сучасній інформаційній екосистемі, протистояти шкідливим впливам через інтеграцію інфомедійної грамотності в шкільну програму, безпосередньо в навчальні матеріали уроків.

До зустрічі в Остраві!

ost

Про це сьогодні домовилися з повноважним представником з міжнародних відносин Технічного університету Острави (ЧР) Йозефом Орішко. На зустрічі, за участі директора ЗІППО Ярослава Сивохопа, його заступниці Оксани Іваць та Світлани Фесенко, директора Ужгородської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. №3, обговорено перспективи майбутньої співпраці з підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників. Наміри обох сторін й конкретні напрями діяльності закріплені в проєкті угоди, підписати яку домовилися вже в березні поточного року. Попереду багато завдань, окреслених обома сторонами, однак, сподівання, що вже ближчим часом перших бажаючих стажуватися-навчатися на базі одного з кращих закладів вищої освіти Чеської республіки, виглядають цілком реалістично.

ЗІППО – СЕР: upgrade

IMG-8af20523d04a1011af8640056cb98bd3-V

Сталість взаємин, особливо коли йдеться про міжнародних партнерів, зовсім не означає бездію. Радше навпаки – це сталий процес пошуку нових можливостей, задач і рішень. Так, по десятку років продуктивної співпраці Центру європейської політики (СЕР) м. Братислави Словацької Республіки та ЗІППО зачинається оновлення взаємин, будуються нові плани заради підтримки реформи освіти України. Вчорашня зустріч директора ЗІППО Ярослава Сивохопа, його заступниці Оксани Іваць з керівником СЕРу Камілом Сладеком та Лукашем Покорни, власне, й була присвячена пошуку нових напрямів та форм співпраці.

Нові можливості

20200205 194513Саме так можна коротко сформулювати зміст зустрічі директора ЗІППО Ярослава Сивохопа, заступника директора з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності Оксани Іваць з представниками Ради міжнародних досліджень та обмінів (ІREX) у рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність».

„Активний громадянин – ефективна влада”

Проект „Активний громадянин – ефективна влада” започатковано у зв’язку зі зміною парадигми громадянської освіти й надає молодим людям необхідні знання про своє громадянство через реальні дії. Ми навчаємо їх бачити проблеми в оточенні, визначати можливі рішення (політику) для поліпшення поточної ситуації та розробляти ефективні заходи для того, щоб державні органи могли виконувати свою роль та забезпечити належне виконання волі громадян. Таким чином плануємо зробити свій внесок на зменшення громадянської пасивності та небажання органів влади ефективно виконувати свою місію. У ході роботи ми хочемо сфокусувати увагу на зміні мислення не тільки молоді, але також вчителів, молодіжних працівників та персоналу державного управління. Ціллю є також сприяти появі партнерських відносин між громадянським суспільством та державними органами влади, з тим щоб досягнуті зміни могли мати шанс залишитися і після завершення проекту.