До 70-річчя Дмитра Креміня

Сьогодні часто доводиться чути про незрозумілість чи ускладненість сучасної української поезії. Це стосується і творчості Дмитра Кременя. Кремінь Дмитро Дмитрович –український поет, публіцист, есеїст, перекладач, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка.

Його духовний досвід включає безмежжя власної та зарубіжної культури; у його історіософських видіннях проглядається і українська поезія бароко, і модерне європейське письмо, це і геній Тараса Шевченка, і мистецтво Еллади й Ольвії, це і живопис та класична музика Європи, і творчі пошуки сучасних молодих постмодерністів з їхніми епатуючими образами й незалежністю, і постійна присутність у тканині його поетичного рядка вічних біблійних ремінісценцій.

2023 рік Постановою Верховної Ради України „Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках” від 17 грудня 2021 року № 1982-IX оголошено роком Дмитра Кременя. Від 21 серпня 2022 року в Закарпатті, у т. ч і в ЗІППО, розпочалися заходи щодо вшанування пам’яті великого земляка.

Для привернення уваги громадськості до постаті Дмитра Кременя, вшанування його пам’яті, а також висвітлення інноваційних набутків методики викладання літературного краєзнавства на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбудеться І Міжнародна науково-практична конференція „Особистість в культур­но-освітньому просторі: Дмитро Кремінь. До 70-річчя від дня народження” Закарпаття – Миколаївщина.

Детальніше про І Міжнародну науково-практичну конференцію можна ознайомитись тут.

Конкурс виразного читання „Золоте письмено”: підбито підсумки

Рік Дмитра Кременя триває…

Тарас Кремінь вручає дипломи переможцям Обласного конкурсу виразного читання „Золоте письмено”

Слідкуйте за оновленнями.

Інші документи