БЕЗПЕКА ДИТИНИ ПРИ ВІДКРИТОМУ ВІКНІ

viknoДопитливість малюка - це не порок, це «прорив у зовнішній світ», розвиток дитини, але в той же час це також і тривога батьків. Як би нам хотілося вберегти свого малюка від будь-яких неприємностей! Така тривога цілком нормальна. Це - турбота. Але будь-які досвідчені батьки знають, що неможливо виростити дитину без єдиного синяка, садна, подряпини. Головне - пам'ятати нескладне правило: «Краще попередити, ніж лікувати».


Малюк росте і з кожним днем стає все більш самостійним, невтомно освоюючи навколишній світ. Ваше завдання - не обмежувати маленького дослідника, а забезпечити йому безпечний простір. Настав час ще раз критично оглянути свою квартиру. Починається літо, приходить спека і природне бажання провітрити квартиру робить нещасними сотні сімей щодня.
Правила безпеки для батьків:
Неправильна розстановка меблів у квартирах, дозволяє дітям самостійно забиратися на підвіконня, тому приберіть меблі від вікон, із яких дитина змогла б забратися на підвіконня.
Ніколи не ставте дитину на підвіконня. Якщо ви щось показуєте дитині з вікна - завжди міцно фіксуйте її, будьте готові до різких рухів малюка, тримайте долоні сухими, не тримайте дитину за одяг.
З раннього віку пояснюйте дитині, що залізати на підвіконня дуже небезпечно. Говорячи слово «не можна», потрібно пояснювати, чому не можна. Адже заборонений плід - солодкий. Сказали: «Не можна підходити до вікна!». Але дитина обов’язково видереться на вікно, їй цікаво перевірити, а чому «не можна». Треба ж обов’язково подивитися, що там за вікном. А якщо ще пташка сіла на вікно – таких діток просто не зупинити!
Ніколи ні на хвилину не залишайте дитину без нагляду в кімнаті, де відчинено вікно. Малюки мають бути завжди під наглядом батьків та дорослих! Маленькі діти, навіть на мить залишившись без нагляду, випадають з вікон і отримують травми, як правило, з життям не сумісні.
Коли Ви залишаєте маленьких дітей з малорухливими дідусями або бабусями, то вживайте додаткові заходи безпеки, тому що дитина пересувається по квартирі набагато швидше за літню людину.
Встановіть на вікна замки або обмежувачі відкривання, які не дозволяють дитині відкрити вікно більш, ніж на кілька сантиметрів.
Ніколи не розраховуйте на москітні сітки! Сучасні москітні сітки створені для захисту від комарів, мух та іншої літаючої живності. Вони не призначені для захисту від падінь! Вони не здатні витримати навіть вагу дорослого кота, що ж говорити про дитину! З боку вони здаються надійними, в цьому якраз криється основна небезпека – адже створюється візуальний ефект міцності. Дитина відчуває себе за нею в безпеці і спирається як на вікно, так і на неї. Дуже часто діти випадають разом із цими сітками.
Захистіть вікна, вставивши віконні решітки. Вони захистять дітей від падіння з відкритих вікон.
Решітки можуть бути:
а) потужними, суцільними (проти зломів і крадіжок);
б) половинними (закривають нижню частину вікна, найбільш небезпечну для падінь);
в) спеціальними вставними, призначеними до використання тільки при відкритому вікні.
Вийняти вставну решітку зможе тільки людина з достатньою силою і кмітливістю (дорослий чи підліток). Таких решіток кілька типів.
Ви можете звернутися в спеціальні фірми, що займаються їх монтажем і вибрати найбільш відповідні Вашому типу вікон.
Зверніть увагу!
Якщо Ви встановлюєте решітку на весь розмір вікна, повинен бути спосіб швидко відкрити її в разі пожежі! Це особливо необхідно, коли фахівці ДСНС виймають людей з палаючого будинку драбинами, батутами, або коли врятуватися можна тільки крайнім заходом - незахищеним стрибком з вікна. Решітка повинна відкриватися на наважках і замикатися навісним замком. Ключ вішається високо від підлоги, біля самого вікна, на цвях, так, щоб підліток і дорослий змогли швидко відкрити вікно за 30-60 секунд при гострій необхідності. Не заварюйте решіткою вікна наглухо, це може коштувати Вам життя навіть на першому поверсі!
При будь-якому типі решіток - просвіт між прутами не повинен бути більше половини поперечного розміру голови дитини (не більше 10 см). Якщо дитина може просунути голову між прутами - немає ні найменшої користі від такої решітки!
Встановлювати фіксатори, решітки повинні тільки професіонали! Не економте на безпеці своїх дітей! Звертайтеся тільки до надійних фірм, що дають довгу гарантію.
Пам’ятайте: найстрашніше - це втратити дитину через власну халатність…

О. Дрессер,
методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області