Міцний мир – надійне майбутнє

SAM 7306Голубко біла, ти лети у світ,
Хай буде мир у небі голубому.
Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,
Приносить радість родові людському.
Коли панує щастя і любов,
Танцює понад квітами комашка,
У світі мир – основа із основ,
І символ миру – білосніжна пташка.
Голубко біла, ти лети у світ,
Хай буде мир у небі голубому!
Неси всім щастя, передай привіт
Усім народам, людові земному...
Бо що ж дорожче в світі є за мир?
Та й за життя – ціннішого немає.
Коли піснями сповнений ефір.

Міжнародний день миру відзначають в усьому світі за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню. Його почали святкувати в 1982 році. Відповідно до резолюції від 30 листопада 1981 року кожен третій вівторок у день відкриття чергової сесії ООН проходило святкування Міжнародного дня миру. Проте в резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» мали вже проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня.

У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Відмова від насильства і воєн – це не просто гучні слова, а необхідність для подальшого розвитку людства. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати і користь для всього людства. У рамках святкування «Міжнародного дня миру» завжди проходять заходи, метою яких є загострення уваги саме на проблемах досягнення миру у світі. Невід’ємною процедурою початку святкових заходів є символічний дзвін «Дзвона миру».
Цей дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу. На дзвоні красується напис, відомий багатьом: «Хай живе загальний мир у всьому світі». Його подарувала Японія ООН в 1954 році. Тоді ж його помістили в дуже красиве місце, що знаходиться в саду західного дворика, який розташований поряд з Секретаріатом ООН. Церемонія триває близько 15 хвилин, у ході якої обов’язково є місце і хвилині мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Церемонія завжди проходить за участю Генерального секретаря ООН, який і дзвонить у «Дзвін миру» двічі на рік: перший раз – навесні, у день весняного рівнодення, а другий – з нагоди святкування «Міжнародного дня миру».
Привернути увагу до проблеми миру на землі – ось основна мета цього свята. У всіх куточках світу проводяться заходи, спрямовані на протидію агресії і злу, безглуздим смертям і ненависті. Нехай дитячі малюнки з яскравим усміхненим сонечком, дитячі хорові пісні про дружбу комусь і здадуться невинними іграми, але вони несуть величезний сенс і заклик до тих, хто ще не відмовився від зброї, таки зробити це.
До чого військові конфлікти, коли є хвороби, які вбивають без зброї і насильства? Саме з цим варто боротися, а не прагнути продемонструвати свою вогневу міць і перевагу в силі. Війна й агресія – це не спосіб вирішення проблем, вони тільки все ускладнюють, приносять багато горя і нещастя.
День миру в Україні встановлений Указом Президента в 2002 році і відзначається щорічно 21 вересня – в Міжнародний день миру. Таким чином Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує свою відданість ідеалам миру.
На честь Дня Миру представництво ООН в Україні організовує Всеукраїнську акцію «Голуб Миру», до участі в якій запрошуються колективи та учні українських шкіл. Школярам пропонується згуртуватися та створити живу фігуру «Голуба Миру» – одного з найбільш відомих символів цього дня.
Учні та вчителі Чопської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 цього року креативно і творчо підійшли до відзначення Міжнародного дня миру та проведення Всеукраїнської акції «Голуб Миру».
Упродовж тижня учні початкових класів активно брали участь у заходах: писали листи друзям, малювали малюнки, виготовляли голубів, співали пісні про нашу Батьківщину та мир, декламували вірші.
Закінчилося святкування флешмобом «Голуб Миру» учнів 3 класів під керівництвом учителів початкових класів Оліферчук Г. В. та Ліснічук Л. В..
Ми закликаємо усіх людей творити добро на землі, жити у злагоді й мирі!

Людмила Капко,
головний спеціаліст управління освіти,
культури, молоді і спорту
Чопської міської ради

SAM 7293

SAM 7290