Ми віримо – Ви переможете!

Чужого горя не буває – говорить народна мудрість. Учні Сторожницької школи сприйняли цей постулат близько до серця. У переддень Міжнародного дня Миру вони малювали малюнки, писали листи та вірші з найкращими побажаннями воїнам, які перебувають в зоні АТО. Сюжети, які щоденно демонструють телеканали з проханням допомогти пораненим захисникам Вітчизни, не залишили байдужим колектив школи. Педагог-організатор школи Надія Ласько на загальношкільній лінійці запропонувала учням долучитися до всеукраїнської акції і зібрати кошти на лікування поранених солдатів. Учні погодилися. А щоб це не відбувалося голослівно, було вирішено організувати зустрічі з учасниками бойових дій у зоні АТО, тим паче, що в Сторожниці проживають такі люди.

Тому до школи і завітав заступник головного військового комісара в Закарпатській області підполковник Петро Михайлович Марко, який відправився добровольцем у зону АТО ще в квітні. Він зумів зацікавити дітей своїми розповідями про суворі будні війни, розповів, як дитячі малюнки, прикріплені бійцями до плащів, підіймають бойовий дух солдатів, нагадують їм, що воюють вони не дарма. Наприкінці зустрічі учениця 10 класу Федор Яна зачитала та передала проникливого колективного листа воїнам з побажаннями миру на українській землі. А учні 6 класу взяли автографи у Петра Михайловича, щоб продемонструвати рідним спілкування з героєм України.
На зустріч з ними завітали представники 15 гірсько-піхотного батальйону м. Ужгорода капітан О. Сидорчук та прапорщик М. Ледахівський. Вони перебували в зоні АТО, захищали Луганський аеропорт, були поранені. Під час останнього бою у них згоріла військова форма. Але, вилікувавшись, ці герої знову поїдуть в зону АТО, тому що їх очікують побратими.
Наші учні під керівництвом учителів підготували святковий концерт для цих мужніх людей. Діти намалювали малюнки, принесли м’які іграшки, написали найкращі побажання воїнам батальйону і передали це все через капітана О. Сидорчука та прапорщика М. Ледахівського. Зворушені військові дякували дітям, фотографувалися та обіцяли передати своїм побратимам всю  любов, яку так щиро демонстрували діти.
У рамках Тижня патріотичного виховання відбулася зустріч учнів школи з представниками районного відділення Червоного Хреста, нашими добрими друзями В. Корлат, С. Слов’як та А. Мешко. Запросила їх завітати до школи заступник директора з виховної роботи Л. Комоній. Вони продемонстрували дітям, як потрібно надавати першу допомогу при пораненнях, переломах, кровотечах.
Зібрані кошти, а це більше тисячі гривень, учні вирішили надіслати пораненому солдату в Дніпропетровський військовий шпиталь, а малюнки – Мукачівський військовий шпиталь.

Надія Ласько,
педагог-організатор Сторожницької ЗОШ І-ІІІ ступенів