Співпраця школи

У народі кажуть – скільки мов знаєш, стільки разів ти людина. Колектив Сторожницької ЗОШ І-ІІІ ст. Ужгородської районної ради Закарпатської області, пам’ятаючи народну мудрість, більше 10 років впроваджує вивчення словацької мови у навчально-виховний процес. Словацьку мову тут учні вивчають з першого класу.
Наша школа налагодила тісні зв’язки зі словацькими громадськими організаціями, консульством Словаччини в Закарпатській області, Ротарі клубом «Класік» (м.Кошіце).

Ми співпрацюємо з кафедрою словацької мови та літератури ДВНЗ «УжНУ». Студенти щорічно проходять педагогічну практику в нашій школі. Учитель словацької мови Сливка Беата щедро ділиться з майбутніми вчителями педагогічним досвідом. Учні нашої школи відвідують заходи, які влаштовують викладачі кафедри в університеті.
Нещодавно, у рамках конференції на честь 20-річчя заснування кафедри словацької мови та літератури УжНУ, у нашій школі було проведено зустріч представників громадської організації словаків Закарпаття імені Л.Штура (голова товариства Маланко В.Й.), викладацького складу УжНУ та вищих навчальних закладів Словаччини, викладача ЗІППО Іваць О.М. Завітала і консул Словаччини Янка Бур’янова. Вона тепло привітала учасників конференції, педагогічний колектив та учнів.
Перед гостями виступили директор школи Огар Володимир та учениця 7 класу Сливка Данієла. Вони розповіли гостям про наші досягнення. Щороку діти беруть участь у Всеукраїнському фестивалі національних меншин, обласному фестивалі словацької культури «Бетлегем», «Чарівність казки», «Словенська ружа». І скрізь займають призові місця. Наші діти є частими гостями на телеканалі «Тиса». Свої таланти діти продемонстрували гостям.
 
Надія Ласько,
педагог-організатор Сторожницької ЗОШ І-ІІІ ст.,
Ужгородський р-н